Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Luomu ghee 420 g
Onko ghee parempi vaihtoehto voille? Sitä varten meidän on ensin selvitettävä, mitä ghee (lausutaan "gii") oikeastaan on. Ghee tunnetaan muinaisessa intialaisessa ayurveda-lääketieteessä elämän eliksiirinä, ja kyseessä on yksinkertaisesti kirkastettu voi. Tämä tarkoittaa, että siitä on poistettu laktoosi, proteiini ja vesi. Näin syntyy puhdas rasva, joka sopii monille herkkävatsaisille. Gheen pähkinäinen maku tuo syvyyttä ja herkullisuutta niin suolaisiin kuin makeisiin ruokiin. Kokeile nyt ja tilaa luomu ghee helposti KoRon nettikaupasta!
Tilaa nyt luomu gheetä!
Ghee kuuluu jokaiseen keittiöön ja meiltä saat sen vaivattomasti. Vaikka kirkastetun voin valmistus onnistuukin itse, on paljon helpompaa ostaa valmiiksi valmistettua gheetä meiltä. Me KoRolla haluamme helpottaa arkeasi tarjoamalla laadukkaita ruoanlaittotuotteita helposti netistä. Kaipaatko lisää vaihtelua? Kokeile myös luomu paisto- ja leivontaöljyä. Meidän ruokaöljyillämme loihdit pohjan monenlaisiin ruokiin, ja juhlat voivat alkaa!
Herkullisia ghee-reseptejä
Gheen käyttö ruoanlaitossa avaa oven uusiin makuelämyksiin! Sen korkea savupiste tekee siitä täydellisen kumppanin paistamiseen, friteeraukseen ja leivontaan. Gheen mieto ja pähkinäinen maku rikastuttaa linssimuhennoksia, kvinoa-pannuja ja kikhernebowleja. Se toimii myös täydellisesti leivän päällä ja antaa leivonnaisille herkullisen tuoksun. Tilaa nyt ja koe itse, miksi ghee on noussut suosioon ympäri maailmaa!
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 3700 / 900 |
| Rasva | 99 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 75 g |
| Hiilihydraatit | 0 g |
| josta sokereita | 0 g |
| Proteiini | 0 g |
| Suola | 0 g |
Laktoositon voin kirkastamisen ansiosta. Laktoosipitoisuus < 0,1 g/100 g.
| Tuotenumero: | OEL_012 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 04.05.2028 |
| Alkuperä | Saksa |
| Alkuperä (Käsittely) | Saksa |
| Luomu alkuperä | EU-Landwirtschaft |
| Sisältö | 0.42 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260335838747 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Kontrollinumero & luomu alkuperä |
|
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytä huoneenlämmössä ja valolta suojattuna |
| Ainesosat | 100 % kirkastettu VOI* *luonnonmukainen viljely |
| Myyntinimike | Luomu kirkastettu voi, 99 % rasvaa |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
Ilmastovaikutukset
Me KoRo:lla analysoimme herkkujemme valmistuksessa syntyviä kasvihuonekaasupäästöjä, mukaan lukien CO2, metaani ja ilokaasu. Ahkerat kestävyyden asiantuntijamme keräävät kaiken tarvittavan tiedon ja laskevat sen hiilidioksidiekvivalentti arvon. Nämä tiedot jaamme nyt sinulle, jotta voit tehdä perusteltuja ostopäätöksiä ja seurata henkilökohtaista hiilijalanjälkeäsi. Mutta myös me hyödynnämme näitä arvokkaita tietoja: näin voimme tulevaisuudessa tehdä toimitusketjumme älykkäämmiksi ja seurata myös omaa hiilijalanjälkeämme.
Tuotekohtaiset CO₂ päästöt
Helpottaaksemme kollegoidemme työtä kestävyys osastolla olemme liittyneet yhteistyöhön Cozero yrityksen kanssa. He tukevat meitä hiilidioksidipäästöjemme laskemisessa ohjelmistonsa avulla, koska herkkumme kokevat paljon eri vaiheita ennen kuin ne päätyvät varastoomme tai sinun napostelukippoon: tuotanto, pakkaus ja logistiikka - mainitakseni vain suuret vaiheet.
- Tuote
- Pakkaus
- Logistiikka
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kirjaudu sisään
Erinomainen hinta-laatusuhde
Maaginen tuote
Hyvä laatu
olemme innoissamme
Erinomainen ruoanlaittoon ja paistamiseen. Hienostunut maku.
Hyvä laatu
Herkullinen maku
erinomainen tuote
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja! 🤑
Uutuus KoRo:ssa ja ilmainen toimitus. Kokeile jotain uutta!