Luomu musta seesami 1,5 kg
Haluatko tietää, milloin tämä tuote on jälleen varastossa? Lähetämme sinulle sähköpostia! Kirjaudu vain sisään etukäteen ja napsauta sitten tätä painiketta.
Lähettämällä tämän lomakkeen hyväksyn yleiset ehdot sekä tietosuojaa koskevat tiedot.
Maksa 30 päivän kuluttua.Osta nyt: Luomu musta seesami 1,5 kg
Seesam aukene! Näillä taikasanoilla Ali Baba pääsi käsiksi sadun mittaamattomiin aarteisiin. KoRo-nettikaupastamme saat nyt mustaa seesamiamme luomulaatuisena! Osta nyt pieni jyvä, jolla on suuri vaikutus.
Vanha mutta kultainen
Seesamin alkuperäisenä muotona tunnettuja pieniä jyviä on käytetty jo tuhansia vuosia. Seesamikasvi on yksi maailman vanhimmista kasveista. Vain siemenet ovat syötäviä. Toisin kuin valkoinen seesami, tumma lajike maistuu hieman mausteisemmalta ja voimakkaammalta. Myymälästämme löydät jo joitakin seesamiherkkuja, kuten tofua, tahinia ja orgaanista mustaa tahinia. Kaakaota ja kookospähkinää sisältävät tahinilajikkeemme ovat hieman ylellisempiä. Kokeile niitä!
Se erityinen lisä ruoissasi
Mustan seesamin käyttö on monipuolista: musta seesami on suosittu turkkilaisessa keittiössä, ja se täydentää kebabia, pitaleipää ja pide-juustoa, mutta se on myös erinomaista kotitekoisissa myslipatukoissa tai kekseissä. Seesami sopii myös jälkiruokien, kuten panna cottan, mausteeksi tai salaattien maukkaaksi kuorrutteeksi tai kastikkeisiin, hummukseen ja smootheihin. Voit myös koristella sushia ihanasti pienillä jyvillä ja parantaa sen makua että ulkonäköä. Tilaa ja kokeile!
| Keskimääräiset ravintoarvot | per 100g |
|---|---|
| Energia-arvo (kJ/kcal) | 2429 / 588 |
| Rasva | 50 g |
| josta tyydyttyneitä rasvahappoja | 6.8 g |
| Hiilihydraatit | 10 g |
| josta sokeria | 0 g |
| Ravintokuitu | 11 g |
| Proteiini | 18 g |
| Suola | 0.11 g |
| Tuotenumero | SESAM_002 |
| Parasta ennen -päiväys | 04.02.2027 |
| Alkuperä | Bolivia (Plurinational State of), Paraguay |
| Luomu alkuperä | Nicht-EU-Landwirtschaft |
| Sisältö | 1.5 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654780475 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Luomuvalvontalaitos ja luomualkuperä | |
| Ravintojäämät | Ravintojäämät |
| Toimitus | Toimitusaika Saksan ulkopuolella |
| Yritys | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytysohjeet | Säilytettävä kuivassa ja viileässä, valolta suojattuna |
| Ainesosat | 100 % musta SEESAMI* *luonnonmukainen viljely |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää pieniä määriä GLUTEENIA, SOIJAA ja PÄHKINÄÄ. |
| Kaupallinen nimi | Luomu mustat seesaminsiemenet |
| Huomautus etiketistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaukset voivat vaihdella. Tarkat tiedot löydät tuotekuvauksesta. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa rajattu kuva |
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja!
Niin kauan kuin uusista tuotteista ei vielä ole kauniita kuvia, säästät toimituskulut.































.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)
.jpg?cs=srgb&auto=format,compress&fit=fill&w=628&h=854)



