Luomu noni-mehu 100 % täysmehu 1 L
21,50 €
Hinnat sisältävät ALV:n, lisäksi tulee toimituskulut
Määrä
Maksa 30 päivän kuluttua.Saatavilla heti, toimitusaika 5-7 työpäivinä
Osta nyt: Luomu noni-mehu 100 % täysmehu 1 L
Noni eli intialainen mulperi on Morinda citrifolia -puun hedelmä, joka viihtyy Polynesian saarten trooppisessa ilmastossa. Koska tuoreita noni-hedelmiä on vaikea löytää kotimaisista kaupoista, tarjoamme sinulle täyden hedelmäisen annoksen pullotettuna. Meidän luomu nonimehumme on 100 % suorapuristettua täysmehua suoraan Samoalta. Se on täysin luonnollinen tuote, josta on karsittu pois kaikki turhat lisäaineet. Näin pääset nauttimaan hedelmän omaleimaisesta mausta juuri sellaisena kuin luonto on sen tarkoittanut.
Nauti nonimehua osana arkeasi
Miten tätä eksoottista mehua kannattaa nauttia? Se on täysin sinun päätettävissäsi. Voit juoda mehun sellaisenaan tai käyttää sitä kirpeänä pohjana smoothieissa, jälkiruoissa ja erilaisissa hedelmäkastikkeissa. Vaikka me KoRolla emme saa yleensä tarpeeksemme tuotteistamme, suosittelemme nauttimaan mehua 2 × 20 ml päivässä runsaan veden kera. Muista ravistaa pulloa voimakkaasti ennen käyttöä. Avaamisen jälkeen säilytä pullo jääkaapissa, jossa se säilyy hyvänä noin 28 päivää. Se on juuri sopiva aika oman päivittäisen noni-rutiinisi luomiseen.Luo oma mehubaari kotiisi
Haaveiletko omasta mehubaarista kotikeittiössäsi? Meiltä löydät kaiken tarvittavan. Klassikoiden rinnalle nonimehu tuo mielenkiintoisen ja erikoisen lisän kokoelmaasi. Mehumme on peräisin valvotusta luomuviljelystä ja sen maku on voimakas ja luonteikas. Ei kompromisseja, vain 100 % puhdasta hedelmää kätevässä 1 litran lasipullossa. Päivitä ruokakomerosi valikoima ja anna trooppisten makujen valloittaa keittiösi. Tilaa luomu nonimehu suoraan kotiovellesi. Jos etsit lisää nesteytystä arkipäiviin, tutustu myös muihin mehuihimme ja shotteihimme: Löydät kaikki virkistävät juomat täältä| Keskimääräiset ravintoarvot | per 100g |
|---|---|
| Energia-arvo (kJ/kcal) | 55 / 13 |
| Rasva | 0 g |
| josta tyydyttyneitä rasvahappoja | 0 g |
| Hiilihydraatit | 2.5 g |
| josta sokeria | 2.5 g |
| Ravintokuitu | 0 g |
| Proteiini | 0 g |
| Suola | 0 g |
| Tuotenumero | SAFT_004 |
| Parasta ennen -päiväys | 10.03.2029 |
| Alkuperä | Samoa |
| Luomu alkuperä | Nicht-EU-Landwirtschaft |
| Sisältö | 1 l |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260335832523 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Luomuvalvontalaitos ja luomualkuperä | |
| Ravintojäämät | Ravintojäämät |
| Toimitus | Toimitusaika Saksan ulkopuolella |
| Yritys | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytysohjeet | Säilytä huoneenlämmössä (<20 °C) ja valolta suojattuna. Avaamisen jälkeen säilytä jääkaapissa ja kuluta 28 päivän kuluessa |
| Ainesosat | 100% nonimehu* *luonnonmukainen viljely |
| Kaupallinen nimi | Luomu nonimehu |
| Huomautus etiketistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaukset voivat vaihdella. Tarkat tiedot löydät tuotekuvauksesta. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa rajattu kuva |
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja!
Niin kauan kuin uusista tuotteista ei vielä ole kauniita kuvia, säästät toimituskulut.










































