Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Luomu valkoinen basmatiriisi 5 kg
Riisi on aina kuulunut meidän lempiruokiimme, riisipuuro lapsena, punainen riisi Kreikan lomalla, risotto kämppäkaverin kanssa ja herkullinen sushi ravintolassa. Näiden lukemattomien muistojen ja mahdollisuuksien vuoksi ajattelimme, että on oltava olemassa erityisen suuri pakkaus riisiä. Osta nyt luomu basmatiriisimme 5 kg:n säästöpakkauksessa ja nauti riisistä niin paljon kuin haluat!
Miten basmatiriisi keitetään?
Veden ja basmatiriisin suhde on 2:1, mikä tarkoittaa, että yhteen kupilliseen riisiä tulee kaksi kupillista vettä. Kiehauta riisi kerran ja anna sen jälkeen hautua noin 15 minuuttia. Kevyt ja kuohkea riisi on valmis. Seuraavaksi tulee, jossa voit miettiä, miten haluat syödä basmatiriisiisi. Olipa kyseessä sitten rapeaksi paistettu aasialainen paistettu riisi runsaiden kasvisten ja soijakastikkeen kera tai kermainen kanaviillokki vegaanisten luomu soijarouheen kanssa, koko kulinaarinen maailma on täysin avoin sinulle, kun basmatiriisi on rinnallasi! Meillä on myös hyviä uutisia niille, jotka ovat mukavuudenhaluisia: voit myös nauttia basmatiriisimme "yhden kattilan ruokana" lisäämällä hieman vettä ja kasvislientä.
Osta luomu basmatiriisiä
Tässä kohtaa mietit, että kuulostaa hyvältä, mutta riisiä on paljon, joten miksi minun pitäisi ostaa basmatiriisiänne? Luomu basmatiriisimme on saatavana 5 kg:n säästöpakkauksessa, joten voit kokeilla riisireseptejä joka vuodenaikaan ja nauttia niistä huoletta. Olemme jopa laskeneet hintaa. Lisäksi basmatiriisimme on 100 % luomua. Nappaa tämä monikäyttöinen riisi nyt, jotta voit jatkaa tutustumista sen kanssa vielä pitkään!
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 1504 / 354 |
| Rasva | 0 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 0 g |
| Hiilihydraatit | 80 g |
| josta sokereita | 0 g |
| Ravintokuitu | 1 g |
| Proteiini | 6.7 g |
| Suola | 0.013 g |
| Tuotenumero: | BAS_004 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 20.04.2029 |
| Alkuperä | Pakistan |
| Alkuperä (Käsittely) | Pakistan |
| Luomu alkuperä | Ei-EU-maatalous |
| Sisältö | 5 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260335836613 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Kontrollinumero & luomu alkuperä |
|
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytettävä kuivassa ja viileässä, lämmöltä suojattuna. |
| Ainesosat | 100% basmatiriisi* *luonnonmukainen viljely |
| Myyntinimike | Luomu basmatiriisi valkoinen |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
Ilmastovaikutukset
Me KoRo:lla analysoimme herkkujemme valmistuksessa syntyviä kasvihuonekaasupäästöjä, mukaan lukien CO2, metaani ja ilokaasu. Ahkerat kestävyyden asiantuntijamme keräävät kaiken tarvittavan tiedon ja laskevat sen hiilidioksidiekvivalentti arvon. Nämä tiedot jaamme nyt sinulle, jotta voit tehdä perusteltuja ostopäätöksiä ja seurata henkilökohtaista hiilijalanjälkeäsi. Mutta myös me hyödynnämme näitä arvokkaita tietoja: näin voimme tulevaisuudessa tehdä toimitusketjumme älykkäämmiksi ja seurata myös omaa hiilijalanjälkeämme.
Tuotekohtaiset CO₂ päästöt
Helpottaaksemme kollegoidemme työtä kestävyys osastolla olemme liittyneet yhteistyöhön Cozero yrityksen kanssa. He tukevat meitä hiilidioksidipäästöjemme laskemisessa ohjelmistonsa avulla, koska herkkumme kokevat paljon eri vaiheita ennen kuin ne päätyvät varastoomme tai sinun napostelukippoon: tuotanto, pakkaus ja logistiikka - mainitakseni vain suuret vaiheet.
- Tuote
- Pakkaus
- Logistiikka
| Luomu valkoinen basmatiriisi 5 kg | Luomu täysjyväbasmatiriisi 5 kg | Luomu jasmiiniriisi 5 kg | Sushiriisi, luomu 5 kg | |
| Arvostelut | ||||
| Hinta | 23,00 €* | 21,00 €* | 26,50 €* | 25,00 €* |
| Tuotenumero | BAS_004 | BAS_003 | REIS_006 | REIS_003 |
| Sisältö | 5 Kilogramma | 5 Kilogramma | 5 Kilogramma | 5 Kilogramma |
| Perushinta | 4,60 €* / 1 Kilogramma | 4,20 €* / 1 Kilogramma | 5,30 €* / 1 Kilogramma | 5,00 €* / 1 Kilogramma |
| Alkuperämaat | Pakistan | Pakistan | Thaimaa | Italia |
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kyllä, basmatiriisimme on 100-prosenttisesti luomua.
Basmatiriisimme on luonnonmukaisesti viljeltyä, ja se toimitetaan 5 kg:n säästöpakkauksessa. Voit siis kokeilla kaikkia erilaisia resepti mahdollisuuksia. Lisäksi riisissämme on hieno pähkinäinen maku.
Ihanteellisesti riisi säilytetään viileässä ja kuivassa paikassa. Luomu basmatiriisimme säilyy 36 kuukautta alkuperäisessä avaamattomassa pakkauksessa. Kun se on avattu, se on käytettävä 12 kuukauden kuluessa.
Riisi on gluteeniton vilja. Emme kuitenkaan voi sulkea pois gluteenia sisältävien viljojen aiheuttamaa ristikontaminaatiota tuotannon aikana.
Kirjaudu sisään
4-5 tähden arvostelut 🙂
Seuraavaan pysäytykseen 5 kilon luomuriisin kanssa
Saapui 2 päivää sitten, minun piti keittää yrttiriisiä riisikeittimessämme heti tänään.
500 grammaa riisiä, kaksi hyppysellinen suolaa, 50 grammaa yrttisekoitusta, 1 ruokalusikallinen KoRo-luomugheetä ja 750 ml vettä. Kypsennä sitten 60-90 minuuttia riippuen kuoresta, kyllä kuori.
Niille, jotka eivät tiedä, kuori on paras osa. 😋
Riisi oli täydellisen rakeista ja herkullista.
1-3 tähden arvostelut 🙃
Basmatiriisi ilman tyypillistä makua.
Erittäin hyvä hinta-laatusuhde.
Säilyy erinomaisesti.
Ostaisin uudelleen!
hyvä koko, hyvää riisiä!
Laatu, hinta-laatusuhde ja toimitus – kaikki nämä tekijät tekevät tuotteesta erittäin suositeltavan
Aion tilata tätä uudestaan ja uudestaan!
Mahtava riisi :-)
Olen erittäin tyytyväinen myös toimitukseen.
Myös tämän tuotteen osalta, jota suosittelen 100-prosenttisesti, hinta, pakkaus ja laatu ovat täysin kohdallaan!
tämä riisi on todella mahtavaa
Erinomaista basmatiriisiä!
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja! 🤑
Uutuus KoRo:ssa ja ilmainen toimitus. Kokeile jotain uutta!
KoRo GmbH
22.01.2026
Hey, vielen Dank für Dein Feedback. Wir bedauern sehr, dass das Produkt nicht zu 100% Deine Erwartungen erfüllen konnte. Sicherlich findest Du noch Deinen persönlichen Favoriten bei uns im Shop. Alles Liebe Dein KoRo Team :)