Maapähkinätahna, luomu 250 g
Maksa 30 päivän kuluttua.Osta nyt: Maapähkinätahna, luomu 250 g
Meiltä saat täyden annoksen pähkinäistä nautintoa! Luomu maapähkinätahnamme sisältää 100 % paahdettuja maapähkinöitä – eikä mitään muuta. Valmistusprosessissa maapähkinät kuivataan hellävaraisesti, kuoritaan, lajitellaan ja paahdetaan kullanruskeiksi, minkä jälkeen ne jauhetaan suussasulavaksi tahnaksi. Tuloksena on intensiivinen ja pähkinäinen maku, joka sopii täydellisesti puurohetkiin. Tilaa nyt tätä ensiluokkaista luomulaatuista herkkua ja täydennä pähkinävarastosi.
Maapähkinätahna vai maapähkinävoi?
Tämä on kysymys, jonka kuulemme usein. Mutta mitä eroa niillä oikeastaan on? Maapähkinätahna on luonnollisempi vaihtoehto perinteiselle maapähkinävoille. Toisin kuin monet pähkinävoit, meidän tahnamme ei sisällä lisättyä sokeria, suolaa tai säilöntäaineita – se on puhdasta maapähkinää. Jos rakastat maapähkinän makua, tutustu myös muihin tuotteisiimme, kuten kuorittuihin maapähkinöihin tai rouskuvaan luomu maapähkinätahnaan palasilla.
Monipuoliset reseptit maapähkinätahnalla
Maapähkinätahna on keittiön todellinen luottotuote, joka taipuu niin makeaan kuin suolaiseenkin ruoanlaittoon. Se sopii mainiosti smoothieihin, paistinpannulle, leivän päälle tai jälkiruokiin. Erityisesti vegaaniseen ruokavalioon se tuo ihanaa täyteläisyyttä. Kaipaatko ideoita? Kokeile maapähkinätahnaa omenaisessa puurossa tai valmista itse proteiinipatukoita. Tämä purkki mukautuu makuusi ja nousee nopeasti keittiösi suosikiksi. Tilaa nyt luomu maapähkinätahna suoraan kotiisi!
| Keskimääräiset ravintoarvot | per 100g |
|---|---|
| Energia-arvo (kJ/kcal) | 2486 / 594 |
| Rasva | 49 g |
| josta tyydyttyneitä rasvahappoja | 11 g |
| Hiilihydraatit | 7.6 g |
| josta sokeria | 4.7 g |
| Ravintokuitu | 8.5 g |
| Proteiini | 26 g |
| Suola | 0.05 g |
| Tuotenumero | MUS_011 |
| Parasta ennen -päiväys | 31.08.2027 |
| Alkuperä | Kiina, Egypti, Paraguay |
| Alkuperä (käsittely) | Alankomaat |
| Sisältö | 0.25 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260335836347 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Luomuvalvontalaitos ja luomualkuperä | |
| Ravintojäämät | Ravintojäämät |
| Toimitus | Toimitusaika Saksan ulkopuolella |
| Yritys | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytysohjeet | Säilyy avaamattomana huoneenlämmössä. Avaamisen jälkeen säilytettävä viileässä. Mikäli öljy on noussut pinnalle, sekoita. |
| Ainesosat | 100% MAAPÄHKINÄ* *luonnonmukainen viljely |
| Ristikontaminaatio | Ei sovellu henkilöille, joilla on CASHEW-, HASSELPÄHKINÄ-, MANTELI tai SEESAMI-allergia |
| Kaupallinen nimi | Luomu maapähkinätahna paahdetuista maapähkinöistä |
| Huomautus etiketistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaukset voivat vaihdella. Tarkat tiedot löydät tuotekuvauksesta. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa rajattu kuva |
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja!
Niin kauan kuin uusista tuotteista ei vielä ole kauniita kuvia, säästät toimituskulut.
























