Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Mantelit vegaanisella tummasuklaakuorrutteella 1 kg
Klassinen yhdistelmä, joka ei petä koskaan; suklaa ja rapeat mantelit. Nyt tämä rakastettu makupari on saatavilla täysin vegaanisena herkkuna. Esittelemme sinulle uutuuden, josta tulee uusi suosikkisi! Vegaanisella suklaalla päällystetyt mantelit. Täyteläinen maku syntyy riisijuomasta valmistetusta suklaakuorrutteesta ja aromaattisista manteleista, täydellinen vegaaninen välipala.
Valmista nautintoa – ilman kokkailua
Unohda keittiökaaos ja tee-se-itse-suklaamantelit. Nämä suklaakuorrutteiset vegaanimantelit tarjoavat herkullisen vaihtoehdon ilman vaivaa. Tumma kaakao, mantelin keveys ja kasvipohjainen koostumus tekevät tästä makeisesta uuden suosikin. Nauti yksin tai jaa ystävien kanssa – herkkuhetket eivät ole koskaan olleet näin helppoja.
Monikäyttöinen makeinen
Vegaaniset suklaamantelit sopivat naposteluun, leivontaan tai vaikka kakkujen koristeluun. Täydellinen lisä elokuvahetkiin, juhlapöytään tai mukaan matkaevääksi. Tilaa nyt 1 kg säästöpakkaus ja hemmottele itseäsi sekä vieraitasi, tämä vegaaninen suklaaherkku hurmaa jokaisen. Paahdetut mantelit ovat historiaa, nyt on kaakaomanteleiden aika!
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 2282 / 547 |
| Rasva | 36 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 15 g |
| Hiilihydraatit | 43 g |
| josta sokereita | 38 g |
| Ravintokuitu | 8.4 g |
| Proteiini | 8.9 g |
| Suola | 0 g |
| Tuotenumero: | VEMAND_001 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 20.10.2026 |
| Alkuperä | Yhdysvallat (mantelit), Belgia (suklaa) |
| Alkuperä (Käsittely) | Alankomaat |
| Sisältö | 1 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654787740 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytettävä kuivassa ja viileässä, valolta suojattuna |
| Ainesosat | 74,5 % tumma suklaa (sokeri, kaakaomassa, kaakaovoi, emulgointiaine: SOIJALESITIINI), 25 % MANTELIA, päällystysaine: arabikumi. Kaakaota: vähintään 49 % suklaassa |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää pieniä määriä GLUTEENIA, MAAPÄHKINÄÄ, MAITOA (LAKTOOSIA) ja PÄHKINÄÄ |
| Myyntinimike | Vegaaniset tummalla suklaalla kuorrutetut mantelit |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kirjaudu sisään
4-5 tähden arvostelut 🙂
Tilaisin uudelleen!
1-3 tähden arvostelut 🙃
Minulle henkilökohtaisesti, suklaa on vielä hieman -
Tosi hyvää!
Täydellinen pieni ilo
Erittäin hyvä👍
Erinomainen hinta-laatusuhde
Tumma suklaa ja manteli – pieni hemmottelu makeanhimoon
Herkullinen ja laadukas välipala
Ostaisin uudelleen!
Uskomatonta!
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja! 🤑
Uutuus KoRo:ssa ja ilmainen toimitus. Kokeile jotain uutta!