Marsipaanimassa 56% manteleita 1 kg
Haluatko tietää, milloin tämä tuote on jälleen varastossa? Lähetämme sinulle sähköpostia! Kirjaudu vain sisään etukäteen ja napsauta sitten tätä painiketta.
Lähettämällä tämän lomakkeen hyväksyn yleiset ehdot sekä tietosuojaa koskevat tiedot.
Maksa 30 päivän kuluttua.Osta nyt: Marsipaanimassa 56% manteleita 1 kg
Marsipaania voi käyttää joulun ajan leivonnaisten lisäksi myös syntymäpäivän leivontaan tai vaikka hääkakussa. Myös erilaisista konvehdeista löytyy marsipaania. Pääsiäinenkin maistuu marsipaanille erilaisissa suklaisissa herkuissa. Voit tilata ympäri vuoden KoRo:n nettikaupasta marsipaanimassaa 1 kg:n tarjouspakkauksessa.
Muotoile ja koristele marsipaanilla tai syö sitä noin vain
Saksassa monet yhdistävät marsipaaniin Lyypekkiin, koska siellä valmistetaan Lyypekin marsipaania erilaisten eläinten muodossa. Marsipaania käytetään kaakaossa, kahvierikoisuuksissa ja tietenkin suklaassa. KoRo:n marsipaanimassa on peräisin Berliinistä – niin kuin KoRo:kin - ja siksi se onkin tervetullut herkku nettikaupassamme. Jo muutama vuosisata sitten kalifit ja haareminaiset nauttivat marsipaania arabimaiden "haaremimakeisena". Nyt sinun ei tarvitse olla kalifi syödäksesi marsipaania, sillä jokainen KoRo:n asiakas voi nauttia marsipaanin makeudesta ja käyttää marsipaanimassaamme haluamallaan tavalla: leivontaan tai jäätelössä, jogurtissa, leivonnaisissa tai hillossa. 56% manteleita sisältävä marsipaanimme maistuu vähintään yhtä herkulliselta kuin pulla, juustokakku, porkkanamuffinit, vohvelit, vanukas tai macaron-leivokset. Voit myös värittää marsipaanin elintarvikeväreillä ja koristella sillä vaikka kakun. Luovuudellasi ei ole rajoja. Kaupastamme löydät myös marsipaania ilman lisättyä sokeria, marsipaania saksanpähkinällä, Lyypekin edelmarsipaanipalloja ja jopa 12,5 kg marsipaanimassaa!
Tilaa marsipaanimassa KoRo-nettikaupasta
Marsipaania voit käyttää monipuolisesti ja meiltä sitä löytyy esimerkiksi piparkakku-marsipaanipalloista, marsipaanitäytteisistä paistetuista omenoista tai luomu taateli-kuulista. 1 kg:n pakkauksesta marmorimassaa voit taiteilla vaikka mitä tai syödä sitä sellaisenaan minä vuodenaikana tahansa. Marsipaanimassassamme on 56% manteleita. Tilaa nyt suoraan kotiisi 10 x 1 kg mantelimassaa eränä.
| Keskimääräiset ravintoarvot | per 100g |
|---|---|
| Energia-arvo (kJ/kcal) | 1970 / 474 |
| Rasva | 31 g |
| josta tyydyttyneitä rasvahappoja | 2.6 g |
| Hiilihydraatit | 34 g |
| josta sokeria | 34 g |
| Ravintokuitu | 8.2 g |
| Proteiini | 11 g |
| Suola | 0 g |
| Tuotenumero | MARZI_010 |
| Parasta ennen -päiväys | 14.11.2026 |
| Alkuperä (käsittely) | Saksa |
| Sisältö | 1 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260718292296 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Ravintojäämät | Ravintojäämät |
| Toimitus | Toimitusaika Saksan ulkopuolella |
| Yritys | KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytysohjeet | Säilytettävä viileässä ja kuivassa |
| Ainesosat | 56 % MANTELI, sokeri, vesi, inverttisokerisiirappi, kosteudensäätöaine: invertaasi |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää pieniä määriä muita PÄHKINÖITÄ. Pakattu suojapakkaukseen |
| Kaupallinen nimi | Marsipaaniraakamassa invertaasilla |
| Huomautus etiketistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaukset voivat vaihdella. Tarkat tiedot löydät tuotekuvauksesta. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa rajattu kuva |
































