Maksa 30 päivän kuluttua.
Osta nyt: Sokerittomat kaurakeksit suklaapisaroilla 200 g
Olisiko välipalan aika? Miltä kuulostaisi vegaaniset kaurakeksit? Tankkaa hieman energiaa pienimuotoisen tauon muodossa, kupillisen kahvin tai teen ja naposteltavien kera. Sen sijaan, että sinun täytyisi ruveta leipomaan, on kätevämpää nauttia jostain herkusta, joka on jo valmiina tarjoiltavaksi. Jotain makeaa — ilman lisättyä sokeria. Voimme suositella sinulle seuraavaa: Sokerittomat kaurakeksimme eivät vain maistu hyvältä, vaan auttavat myös selviytymään rankasta iltapäivästä.
Chocolate Chip Cookies kaurapohjalla
Tilanne ei aina vaadi kakkua, vohvleita tai banaanileipää! Välillä riittää jo rentoutuminen sekä yksinkertaisista asioista nauttiminen. Joissakin pohjoismaissa tätä kuvastaa sana "Hygge". Hygge tarkoittaa hetkestä nauttimista ja mukavuuden tunnetta — ja tähän kuuluu pieni naposteltava, eikö? Eli ei muuta kuin nautiskelemaan kaurakekseistä!
Kaurakeksi suklaalla
Arvoitus: Mikä olisikaan parempaa kuin kaurakeksi? Aivan oikein, suklaa-kaurakeksi! Suussasulavat tummasuklaapisarat tekevät kaurakeksistä ihanan makean — kenellä ei herahtaisi vesi kielelle?
Ihanteellinen kahvin tai teen ystäväksi
Kaurakeksimme mahdollistavat sen, että sinulla on aina varastossa valmiina jotakin naposteltavaa. Niin välipalaksi kahvin tai teen kanssa, illalla naposteltavaksi sohvalla tai suklaisena jälkiruokana nautittuna — sokerittomat kaurakeksit ovat ihanteellisia niihin hetkiin, kun makeanhimo yllättää. Jos pidät vielä hieman makeammasta, voimme suositella kokeilemaan kaurakeksejä hunajan kera. Ja mikä parasta: Suklaiset kaurakeksit sellaisenaan ovat vegaanisia. Mitä siis vielä odotat?
Vegaaniset kaurakeksit ilman sokeria
Mietitkö, miltä sokerittomat kaurakeksit mahtavat maistua? Sillä et haluaisi luopua makeudesta nautiskellessasi herkkuja? Vastaus on maltitoli! Maltitoli on makeutusaine, joka ei kuitenkaan ole ihan yhtä makea kuin tavallinen taloussokeri. Koska maltitolilla makeutetut keksit sisältävät vähemmän kaloreita kuin sokerilla makeutetut, voit hyvällä omatunnolla syödä vielä toisenkin keksin — huolehdi tarpeellisesta hyggestä!
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 2057 / 492 |
| Rasva | 28 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 13 g |
| Hiilihydraatit | 56 g |
| josta sokereita | 0 g |
| Ravintokuitu | 4.2 g |
| Proteiini | 8.5 g |
| Suola | 0 g |
| Tuotenumero: | KEKS_001 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 15.12.2026 |
| Alkuperä (Käsittely) | Kreikka |
| Sisältö | 0.2 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654788198 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojassa. |
| Ainesosat | 34 % kauraa (kaurajauho, kaurahiutaleet, kaurahiutaleet), VEHNÄJAUHO, kasvimargariini (sheavoi, kookosöljy, vesi, suola, sitruunamehutiiviste, luonnollinen aromi), 11 % tummaa suklaata makeutusaineella (kaakaomassa, makeutusaine: maltitoli; kaakaovoi, emulgointiaine: SOJALESITIINI; luontainen aromi), makeutusaine: maltitoli; TAHIN, kasviöljy (auringonkukkaöljy), vesi, maltodekstriini, inuliini, nostatusaine: natriumvetykarbonaatti; suola, aromi. Vähintään 60 % kaakaota. |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää pieniä määriä KANANMUNAA, MAAPÄHKINÄÄ, MAITOA (LAKTOOSIA) ja PÄHKINÄÄ |
| Myyntinimike | Sokeriton kaurakeksi kaurajauholla ja kaurahiutaleilla, tummilla suklaapisaroilla, jotka on makeutettu makeutusaineella |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
Ilmastovaikutukset
Me KoRo:lla analysoimme herkkujemme valmistuksessa syntyviä kasvihuonekaasupäästöjä, mukaan lukien CO2, metaani ja ilokaasu. Ahkerat kestävyyden asiantuntijamme keräävät kaiken tarvittavan tiedon ja laskevat sen hiilidioksidiekvivalentti arvon. Nämä tiedot jaamme nyt sinulle, jotta voit tehdä perusteltuja ostopäätöksiä ja seurata henkilökohtaista hiilijalanjälkeäsi. Mutta myös me hyödynnämme näitä arvokkaita tietoja: näin voimme tulevaisuudessa tehdä toimitusketjumme älykkäämmiksi ja seurata myös omaa hiilijalanjälkeämme.
Tuotekohtaiset CO₂ päästöt
Helpottaaksemme kollegoidemme työtä kestävyys osastolla olemme liittyneet yhteistyöhön Cozero yrityksen kanssa. He tukevat meitä hiilidioksidipäästöjemme laskemisessa ohjelmistonsa avulla, koska herkkumme kokevat paljon eri vaiheita ennen kuin ne päätyvät varastoomme tai sinun napostelukippoon: tuotanto, pakkaus ja logistiikka - mainitakseni vain suuret vaiheet.
- Tuote
- Pakkaus
- Logistiikka
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kirjaudu sisään
Erittäin maukas välipala
Maku ei ole huono, mutta en ostaisi sitä uudelleen.
Ne aiheuttavat riippuvuutta!!
Upea tuote
Keksit sopivat erinomaisesti kahvin tai teen kanssa tai yksinkertaisesti pienenä välipalana. Ne eivät maistu liian makeilta, vaan ovat miellyttävän tasapainoisia ja hyvin luonnollisia.
Uskomatonta
Herkullinen ja terveellinen vaihtoehto
Erinomainen lahja, jos haluat tehdä vaikutuksen makuhermoihin!
KoRo GmbH
08.04.2026
Kiitos palautteestasi! Harmi, että keksit eivät vakuuttaneet sinua niin paljon, että ostaisit niitä uudelleen – makuasioissa on tietysti kyse henkilökohtaisesta mieltymyksestä! Mukavaa, että pidit niiden rakenteesta ja mausta. Jos sinulla on kysyttävää, voit ottaa milloin tahansa yhteyttä asiakaspalveluumme ohjeiden kautta. Toivomme, että löydät pian verkkosivuiltamme tuotteen, joka sopii sinulle paremmin 🤗