Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Luomu suklaa-maapähkinä kaurapatukka 60 g
Iso kiitos sille, joka keksi yhdistää suklaan ja maapähkinät! Se on ehdottomasti maailman paras makuyhdistelmä. Suklaa-pähkinä toimii aina! Siksi olemme luoneet luomu maapähkinä-suklaa kaurapatukan. Mehevä kaurapohja, jossa on rapeita maapähkinä- ja suklaapaloja. Eikö kuulostakin herkulliselta?
Vegaaninen patukka kaikkiin olosuhteisiin
Kaurapatukkamme on täydellinen vegaaninen herkku. Se on makea, täyteläinen ja tyydyttää suklaanhimon. Patukka sopii niin aamupalaksi kuin välipalaksi. Se on loistava valinta sekä lapsille, että aikuisille ja se on myös vegaaninen. Patukassa on pehmeä kaurataikina, jossa on rapea suklaan ja maapäkinän vivahde ja kaiken lisäksi se on luomua! Osta KoRon luomu kaurapatukka nyt ja saat testiin tämän suklaisen välipalan! Kokeile myös muita makuja, kuten kaakao- tai sitruuna-kaurapatukkaa, sekä vegaanista brownie-proteiinipatukkaa.
Tee itse myslipatukoita
Jos et malta odottaa seuraavaa tilausta, voit tehdä patukoita itse! Tarvitset kaurahiutaleita, voita ja sokeria. Lisää mukaan lempipähkinöitäsi ja -hedelmiäsi, kuten cashewpähkinöitä, kuivattuja aprikooseja ja kaakaonibsejä. KoRo käyttää luonnollisia makeutusaineita, joten voit myös itse kokeilla niitä. Osta luomu maapähkinä-suklaa kaurapatukka ja nauti herkullisesta, vegaanisesta välipalasta. Tämä luomupatukka on täydellinen energianlähde koko päiväksi. Tilaa nyt ja maista itse!
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 1898 / 454 |
| Rasva | 23 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 5.8 g |
| Hiilihydraatit | 47 g |
| josta sokereita | 29 g |
| Ravintokuitu | 6.1 g |
| Proteiini | 11 g |
| Suola | 0.42 g |
| Tuotenumero: | FLAP_004 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 15.11.2026 |
| Alkuperä (Käsittely) | Tšekki |
| Luomu alkuperä | EU-/Ei-EU-maatalous |
| Sisältö | 0.06 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260718292487 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Kontrollinumero & luomu alkuperä |
|
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytys kuivassa ja viileässä, valolta suojattuna. |
| Ainesosat | 30 % gluteeniton KAURAHIUTALE*, agavesiirappi*, 25 % paahdettu MAAPÄHKINÄ*, 8 % tummia suklaahippuja* (kaakaomassa*, sokeri*, kaakaovoi*, vaniljajauhe*), kasvirasva* (auringonkukkaöljy*, sheavoi*, vesi), emulgointiaine: auringonkukkalesitiini*, suola* kaakaopitoisuus väh. 54 % suklaassa *luonnonmukainen viljely |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää KANANMUNAA, SOIJAA, MAITOA (LAKTOOSIA), PÄHKINÄÄ, SELLERIÄ, SINAPPIA ja SEESAMIA. |
| Myyntinimike | Luomu paistettu kaurapatukka paahdetuilla maapähkinöillä ja tummilla suklaahipuilla |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
Ilmastovaikutukset
Me KoRo:lla analysoimme herkkujemme valmistuksessa syntyviä kasvihuonekaasupäästöjä, mukaan lukien CO2, metaani ja ilokaasu. Ahkerat kestävyyden asiantuntijamme keräävät kaiken tarvittavan tiedon ja laskevat sen hiilidioksidiekvivalentti arvon. Nämä tiedot jaamme nyt sinulle, jotta voit tehdä perusteltuja ostopäätöksiä ja seurata henkilökohtaista hiilijalanjälkeäsi. Mutta myös me hyödynnämme näitä arvokkaita tietoja: näin voimme tulevaisuudessa tehdä toimitusketjumme älykkäämmiksi ja seurata myös omaa hiilijalanjälkeämme.
Tuotekohtaiset CO₂ päästöt
Helpottaaksemme kollegoidemme työtä kestävyys osastolla olemme liittyneet yhteistyöhön Cozero yrityksen kanssa. He tukevat meitä hiilidioksidipäästöjemme laskemisessa ohjelmistonsa avulla, koska herkkumme kokevat paljon eri vaiheita ennen kuin ne päätyvät varastoomme tai sinun napostelukippoon: tuotanto, pakkaus ja logistiikka - mainitakseni vain suuret vaiheet.
- Tuote
- Pakkaus
- Logistiikka
Tuotteiden hiilijalanjälkivertailu
Haluaisitko tietää, miten suosikkivälipalasi vertautuu muihin tuotteisiin tuotettujen hiilidioksidipäästöjen osalta? Me autamme vastaamaan nyt kysymyksiisi: Helpottaaksemme vertailua, laskimme CO₂-päästöt yhtä tuotekiloa kohden ja vertasimme niitä muihin yleisesti kulutettuihin tuotteisiin, kuten juustoon, tofuun ja vastaaviin. Otimme mukaan myös kahvin, jotta vertailussa olisi mukana myös juomatuote. Olipa kyseessä sitten välipala tai jokin muu tuote, voit nyt selvittää, kuinka paljon CO₂-päästöjä tuotekiloa kohden syntyi.
CO₂-päästöjen vertailu tuotteittain (kg)
Disclaimer: Erilaiset menetelmät (tuotevertailu) - Muiden kuin KoRo-tuotteiden hiilidioksidipäästöt ovat peräisin eri tietolähteestä, joten niiden ja KoRo-tuotteiden arviointimenetelmän välillä voi olla eroja.
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kirjaudu sisään
Pidin siitä todella paljon, suosittelen ehdottomasti! Nopeaan aamiaiseen tai välipalaksi
Huolehdi aina ajoissa täydennyksistä
Kaura ei ole aivan tuoretta
huippu, tosi hyvä
Erittäin pähkinäinen 🤩
Hyvä, mutta ei poikkeuksellinen myslipatukka. Ilman lisäaineita.
Uusi erä erittäin kuiva
Tämä patukka on aina ollut ehdoton suosikkini, mutta viimeisin toimitus ja supermarketista ostetut patukat olivat liian kuivia. Aiemmat olivat selvästi mehukkaampia. Jos tilanne pysyy tällaisena, en aio ostaa niitä enää.
Kiitos rehellisestä palautteestasi! 🙏 Ymmärrämme, että viimeinen erä ei vastannut odotuksiasi. 😔 Otamme tämän vakavasti ja selvitämme, miten voimme parantaa patukoiden laatua. On hienoa, että olet ollut tähän asti fani – haluamme, että jatkatkin niiden nauttimista! 🌟
Super lecker
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja! 🤑
Uutuus KoRo:ssa ja ilmainen toimitus. Kokeile jotain uutta!
KoRo GmbH
01.04.2026
Kiitos palautteestasi. Olemme todella pahoillamme – varsinkin kun olet aiemmin kehunut tätä patukkaa niin paljon, mutta nyt se ei enää vakuuta sinua 😕 Erityisesti luonnontuotteissa maku voi vaihdella, mutta ymmärrämme täysin, että tämä on pettymys. Ota rohkeasti yhteyttä asiakaspalveluumme ohjeiden kautta, jotta voimme tutkia asiaa tarkemmin 🤗