Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Luomu energiapallo pistaasi 30 g
Emme voi saada tarpeeksemme energiapalloista! Siksi toivotamme uuden version pistaasipähkinöillä tervetulleeksi. Pistaasipähkinän, taatelin ja kaakaon yhdistelmä ei jätä mitään toivomisen varaa. Pieni 30 g:n pallo mahtuu täydellisesti urheilu-, työ- tai ostoskassiin ja on aina mukanasi. Tilaa nyt luomu energiapallo pistaasitäytteellä!
Energiapallot: täydellinen välipala mukaan otettavaksi
Olemme tunnettuja säästöpakkauksista ja saatat siksi ihmetellä, miksi olemme pakanneet energiapallot yksittäisiin pakkauksiin. Mutta tässä tapauksessa meidän oli yksinkertaisesti tehtävä poikkeus: Energiapallomme ovat käytännöllisessä yksittäispakkauksessa, koska ajatuksena on, että voit ottaa ne mukaan kaikkialle. Olipa kyse urheilun jälkeen, luentojen välissä tai töissä: Energiapallot ovat nopea välipalaratkaisu liikkeellä ollessasi. Olemme muuttaneet pakkausta useita kertoja viime vuosina ja säästäneet noin 65 % pakkausmateriaalista. Uusi pakkaus suojaa palloa tietysti edelleen täydellisesti, ja vaikka se näyttääkin hieman pienemmältä, kukin energiapallo painaa 30 grammaa, kuten ennenkin.
Pistaasi on vastustamattoman herkullista
Kaikkien ihanien energiapallojemme lisäksi valikoimassamme on nyt myös pistaasipalloja. Maku voidaan tiivistää yksinkertaisesti sanoihin: uskomattoman herkullinen! Lisäksi energiapallomme on valmistettu yksinomaan kasvipohjaisista ainesosista ja ovat siksi vegaanisia! Olemme myös pitäneet jokaisen pallon pohjan yksinkertaisena: taateleita, kaakaojauhetta, pistaasipähkinöitä ja tietysti pistaasipähkinätahnaa. Yksinkertainen voi olla niin hyvää!
Tilaa energiapalloja KoRo-verkkokaupasta
Energiapallomme eivät ole mitä tahansa palloja, meille ne ovat pakollinen välipala jokaisessa laukussa! Pienet pallot on helppo ottaa mukaan kaikkialle, ja olet valmis, kun nälkä yllättää seuraavalla kerralla! Herkullinen energiapallo on aito luomutuote. Tilaa nyt ja kokeile energiapalloja pistaasilla.
Huomio: Korkeista laatustandardeista huolimatta tuotteessa voi esiintyä yksittäisiä paloja kuoresta tai siemenistä.
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 1508 / 357 |
| Rasva | 14 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 5 g |
| Hiilihydraatit | 49 g |
| josta sokereita | 46 g |
| Ravintokuitu | 9 g |
| Proteiini | 10 g |
| Suola | 0 g |
| Tuotenumero: | BLISS_007 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 28.02.2027 |
| Alkuperä (Käsittely) | Portugali |
| Luomu alkuperä | EU-/Ei-EU-maatalous |
| Sisältö | 0.03 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654783490 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Kontrollinumero & luomu alkuperä |
|
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytettävä kuivassa ja viileässä |
| Ainesosat | 65 % taatelitahna*, kaakaojauhe*, 10 % PISTAASITAHNA, 8 % PISTAASIPÄHKINÄ*, kaakaonibs* *luomuviljelystä. |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää MAAPÄHKINÖITÄ, SOIJAA, muita PÄHKINÖITÄ, SEESAMIA ja RIKKIDIOKSIDIA (SULFIITTI) |
| Myyntinimike | Luomu taateli-hedelmäkuula kaakaojauheella, kaakaonibseillä, pistaasilla ja pistaasitahnalla |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
| Luomu energiapallo pistaasi 30 g | Energiapallo suolainen pistaasi, luomu 30 g | |
| Arvostelut | ||
| Hinta | 2,30 €* | 2,30 €* |
| Tuotenumero | BLISS_007 | BLISS_019 |
| Sisältö | 0,03 Kilogramma | 0,03 Kilogramma |
| Perushinta | 76,67 €* / 1 Kilogramma | 76,67 €* / 1 Kilogramma |
| Ainesosat | 65 % taatelitahna*, kaakaojauhe*, 10 % PISTAASITAHNA, 8 % PISTAASIPÄHKINÄ*, kaakaonibs* *luomuviljelystä. | 51 % taateli*, 17 % täyte (PISTAASITAHNA*), 16,7 % KAURAHIUTALE*, 10,7 % PISTAASI*, 4,1 % agavesiirappi*, 0,5 % suola *luonnonmukainen viljely |
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kirjaudu sisään
Aion tilata sitä jatkossakin
erittäin tyytyväinen tuotteeseen, se maistuu hyvältä, sisältää vähän kaloreita ja täyttää vatsan
Pettymys laadun ja rakenteen suhteen
Pettymys laadun ja rakenteen suhteen
Kiitos palautteestasi! Harmi, että Energy Ballin koostumus ja täyte tuottivat sinulle pettymyksen – makuasioissa on tietysti kyse henkilökohtaisesta mieltymyksestä! Pahoittelemme, että tuote saapui sinulle epämuodostuneena. Jos sinulla on kysyttävää tai jokin asia on epäselvä, voit ottaa milloin tahansa yhteyttä asiakaspalveluumme tukiosion kautta. Toivomme, että löydät pian verkkosivuiltamme tuotteen, joka sopii sinulle paremmin 🤗
Erittäin tiiviitä, mutta suussa sulavia ja herkullisia!
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja! 🤑
Uutuus KoRo:ssa ja ilmainen toimitus. Kokeile jotain uutta!
KoRo GmbH
08.04.2026
Kiitos palautteestasi! Harmi, että pistaasienergiapallojen koostumus ja täyte tuottivat sinulle pettymyksen – makuasioissa on tietysti kyse henkilökohtaisesta mieltymyksestä! Pahoittelemme, että tuote saapui sinulle epämuodostuneena. Jos sinulla on kysyttävää tai jokin asia on epäselvä, voit ottaa milloin tahansa yhteyttä asiakaspalveluumme ohjeiden kautta. Toivomme, että löydät pian verkkosivuiltamme tuotteen, joka sopii sinulle paremmin 🤗