Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Energiapallo suolattu manteli luomu 30 g
KoRon energiapallojen valikoima kasvaa! Suolaisen maapähkinän, suolaisen hasselpähkinän ja suolaisen pistaasipähkinän rinnalle on tullut herkullinen uutuus: suolattu manteli. Täydellinen yhdistelmä makeaa ja suolaista, joka tuo pähkinäisen maun esiin. Tilaa nyt ja hemmottele itseäsi tällä ainutlaatuisella välipalalla!
Energiapallot – täydellinen naposteltava
Energiapallot on pakattu yksittäin, jotta voit napata ne mukaan töihin, treeneihin tai matkoille. Jokainen pallo painaa 30 g ja on kätevä välipala kiireiseen päivään. Lisäksi olemme vähentäneet pakkauksesta 65 % materiaalia, mikä vähentää jätettä ja tukee kestävämpää kulutusta. Suolattu manteli energiapallo on valmistettu taatelitahnasta, kaurahiutaleista, manteleista ja ripauksesta suolaa, ja sen sisällä on kermaista mantelitahnaa – täydellinen yhdistelmä nopealle välipalalle.
KoRon luomu energiapallot – tilaa nyt!
Kaikki valikoimamme energiapallot ovat täysin vegaanisia ja luonnollisia ilman keinotekoisia lisäaineita. Agavesiirappi ja taatelitahna tuovat luonnollista makeutta, ja suolattu manteli tuo sopivaa suolaista kontrastia. Rakastatko manteleita? Kokeile myös paahdettuja, karamellisoituja ja suklaakuorrutettuja manteleita. Tilaa nyt ja löydä uudet suosikkisi!
Huomio: Korkeista laatustandardeista huolimatta tuotteessa voi esiintyä yksittäisiä paloja kuoresta tai siemenistä.
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 1714 / 410 |
| Rasva | 21 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 2 g |
| Hiilihydraatit | 46 g |
| josta sokereita | 36 g |
| Ravintokuitu | 6 g |
| Proteiini | 11 g |
| Suola | 0.5 g |
| Tuotenumero: | BLISS_025 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 31.12.2026 |
| Alkuperä (Käsittely) | Portugali |
| Luomu alkuperä | Ei-EU-maatalous |
| Sisältö | 0.03 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260718293248 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Kontrollinumero & luomu alkuperä |
|
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytys kuivassa ja viileässä. |
| Ainesosat | 47 % taatelitahna*, 17 % MANTELITAHNA*, 16 % MANTELI*, 15 % KAURAHIUTALE*, agavesiirappi*, 0,5 % suola* *luonnonmukainen viljely |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää pieniä määriä MAAPÄHKINÄÄ, SOIJAA, PÄHKINÄÄ, SEESAMIA ja RIKKIDIOKSIDIA (SULFIITTEJA). |
| Myyntinimike | Luomu hedelmäpallo taatelitahnasta ja kaurahiutaleista manteleilla, agavesiirapilla ja suolalla, mantelitahnatäytteellä, |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
Energiapallomme - vähemmän pakkauksia, sama sisältö
Tunnet ja rakastat niitä - energiapallojamme. Aterioiden välissä, pienen nälän tyydyttämiseksi tai herkullisena välipalana: taateleista valmistetut pienet pallot, joissa on paljon herkullisia ainesosia, kuten pähkinävoita, kaakaota tai cashewpähkinöitä, ovat todellinen KoRo-klassikko. KoRo-tuntijana olet ehkä huomannut, että joillakin energiapalloilla on jo uudet pakkaukset. Tässä kerromme, miksi se muuttuu tästä lähtien vaiheittain kaikkiin:
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Mitä muut sanovat Energiapallo suolattu manteli luomu 30 g:sta
Kirjaudu sisään
Tilaan tätä nyt useammin!
Erittäin hyviä. Suosittelen niitä.
Erittäin herkullinen ja loistava mukaan otettavaksi
Aina mukanani vuorilla!
Herkullinen välipala!
maku ei Suolattu manteli, täyttö kuiva...
Täyte ei myöskään ole lainkaan nestemäinen, mikä on sääli. Minusta se oli ihan ok, mutta en varmasti ostaisi/söisi sitä uudelleen.
Kaiken kaikkiaan pallo oli myös melko kuiva, treffit eivät olleet niin mukavan mehukkaita.
Mega maukas ja sopii pienelle ruokahalulle.
Excellentes
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja! 🤑
Uutuus KoRo:ssa ja ilmainen toimitus. Kokeile jotain uutta!
KoRo GmbH
01.02.2026
Paljon kiitoksia palautteestanne! Olemme pahoillamme, että suolamantelin maku ei ollut niin voimakas kuin odotit ja että koostumus ei vastannut odotuksiasi. Palautteesi auttaa meitä parantamaan tuotteitamme entisestään. Toivottavasti löydät valikoimastamme jotain sinulle paremmin sopivaa. Kaikkea hyvää! 💛