Maksa 30 päivän kuluttua.
Osta nyt: Kuivattu villi aprikoosi 1 kg
Villinä luonnossa kasvaneet aprikoosit ovat aitoja luonnon aarteita! Ne ovat rikittömiä, sokerittomia ja maultaan selvästi hapokkaampia kuin perinteiset kuivatut aprikoosit. Väri on tummempi, ja juuri siksi ne näyttävätkin aidolta – älä siis hämäänny niiden hillitystä ulkonäöstä. Tuore aprikoosi pilaantuu nopeasti, mutta kuivatut versiot säilyvät pitkään ja ovat aina valmiina herkulliseksi välipalaksi tai ruoan lisukkeeksi. Nämä aprikoosit sopivat täydellisesti luonnolliseen ja puhtaaseen ruokavalioon. Tilaa nyt 1 kg:n säästöpakkaus suoraan KoRon verkkokaupasta!
Mistä villi aprikoosit tulevat?
Aprikoosit tunnetaan jo tuhansien vuosien takaa, ja niitä on viljelty muun muassa muinaisessa Armeniassa. Nykyisin aprikooseja tuotetaan erityisesti Turkissa, josta myös nämä KoRon laadukkaat villi aprikoosit ovat peräisin. Aprikoosi kuuluu ruusukasveihin ja se on kivihedelmä. Hellävarainen kuivausmenetelmä säilyttää sen ainutlaatuisen makean ja happaman maun, joka tekee siitä niin monipuolisen ja rakastetun keittiötuotteen – ilman lisättyä sokeria tai rikkiä.
Monikäyttöinen raaka-aine arkeen ja juhlaan
Kuivatut aprikoosit sopivat lähes mihin tahansa: puuroon, jogurttiin, mysliin, välipalaksi tai vaikka suolaisiin ruokiin, kuten linssisalaattiin, curryyn tai muhennoksiin. Ne toimivat myös hillossa ja chutneyssä. Jos kaipaat makeaa hemmottelua, kokeile myös tummalla suklaalla päällystettyjä aprikoosejamme. Nämä luonnonherkut tuovat iloa jokaiseen hetkeen!
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 1064 / 253 |
| Rasva | 0.5 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 0 g |
| Hiilihydraatit | 48 g |
| josta sokereita | 43 g |
| Ravintokuitu | 18 g |
| Proteiini | 5 g |
| Suola | 0.03 g |
| Tuotenumero: | APRIK_002 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 12.03.2027 |
| Alkuperä | Turkki |
| Sisältö | 1 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260335831076 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytys kuivassa ja viileässä, valolta suojattuna |
| Ainesosat | 100% aprikoosi |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää GLUTEENIA, MAAPÄHKINÄÄ, SOIJAA, MAITOA (LAKTOOSIA), PÄHKINÄÄ, SEESAMIA ja RIKKIDIOKSIDIA (SULFIITTIA). |
| Myyntinimike | Kuivatut, rikittömät aprikoosin puolikkaat |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kirjaudu sisään
4-5 tähden arvostelut 🙂
Ihanaa :)
1-3 tähden arvostelut 🙃
Suuri pettymys. Huomio... Kivet!
Tulen mielelläni uudelleen
Naturrein
Super luonnollinen
Huippulaatu.
Suosittelen 100 %.
Maistuu happamalta kuin tavalliset aprikoosit. Liian iso pakkaus.
Kiitos palautteestasi 💛 Villi-aprikoosimme ovat kuivattuja ja luonnollisia, joten ne voivat maistua huomattavasti happamammilta kuin tavalliset aprikoosit. Makumieltymykset ovat erilaisia – harmi, että tuote ei vastannut makusi. Jos sinulla on kysyttävää, voit ottaa yhteyttä asiakaspalveluumme milloin tahansa ohjetoiminnon kautta. Toivomme, että löydät pian verkkosivuiltamme välipalan, joka miellyttää sinua enemmän 🤗
Todella herkullista!
Herkullinen vaihtoehto muille kuivatuille hedelmille
Aito hedelmäinen maku
Ostaisin uudelleen
Kauniisti hapan
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja! 🤑
Uutuus KoRo:ssa ja ilmainen toimitus. Kokeile jotain uutta!
KoRo GmbH
23.11.2025
Hei Anastsia, kiitos palautteestasi. Olemme hyvin pahoillamme, että aprikoosit saapuivat tässä kunnossa. Ota yhteyttä asiakaspalveluumme, jotta he voivat korvata asian välittömästi. Keskustelemme huolistasi sisäisesti ja toimittajiemme kanssa. Ystävällisin terveisin, KoRo-tiimisi :)