Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Luomu kookoslastut ilman lisättyä sokeria 1 kg
Portugalilaiset merimiehet nimesivät kookospähkinän 1500-luvulla "coco", koska se muistutti heidän mielestään karvaista menninkäistä. Myöhemmin nimeen lisättiin sana "pähkinä", vaikka todellisuudessa kookos on kivihedelmä. KoRo keskittyykin mieluummin tämän trooppisen hedelmän upeisiin ominaisuuksiin. Olemme kuivanneet 100 % kookospähkinää ja valmistaneet herkullisia kookoslastuja, jotka ovat täydellinen lisä terveelliseen ruokavalioon. Osta 1 kg:n säästöpakkaus verkkokaupastamme ja vie makuaistisi eksoottiselle makumatkalle!
Kookoslastut monipuoliseen käyttöön
Kookoslastujen käyttö on helppoa: avaa pussi, ripottele annoksesi päälle ja nauti! Nämä luonnolliset ja rapeat lastut ovat täydellinen lisä puuroon, smoothieihin, jogurttiin, pannukakkuihin ja mysliin. Ne tuovat myös trooppista makua kotitekoisiin kookospalloihin, leivonnaisiin ja granolaan. Jos rakastat leivontaa, kokeile koristella kakut ja muffinssit kookoslastuilla. Ne eivät ainoastaan paranna makua, vaan tekevät annoksistasi myös visuaalisesti houkuttelevia!
Tilaa kookoslastut netistä ilman lisättyä sokeria
KoRon kookostuotteet tarjoavat puhdasta kookoksen makua ilman lisättyä sokeria. Valikoimastamme löytyy myös muita kookostuotteita kuten kookostahnaa, kookosjauhoja, kookosmaitoa ja paahdettuja kookoslastuja. Jos kaipaat terveellistä ja luonnollista välipalaa, kookoslastut ovat loistava valinta! Tilaa nyt kookoslastut kätevästi kotiisi ja tuo eksoottinen makuelämys osaksi arkeasi.
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 3096 / 740 |
| Rasva | 68 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 65 g |
| Hiilihydraatit | 9 g |
| josta sokereita | 7 g |
| Ravintokuitu | 13 g |
| Proteiini | 6 g |
| Suola | 0 g |
| Tuotenumero: | KOKOS_039 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 23.03.2027 |
| Alkuperä | Sri Lanka |
| Alkuperä (Käsittely) | Sri Lanka |
| Luomu alkuperä | Nicht-EU-Landwirtschaft |
| Sisältö | 1 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260718294757 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Kontrollinumero & luomu alkuperä |
|
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa. |
| Ainesosat | 100 % KOOKOS* *luonnonmukainen viljely. Sisältää luontaisesti sokeria. |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää pieniä määriä GLUTEENIA, SOIJAA, PÄHKINÄÄ, SEESAMIA ja RIKKIDIOKSIDIA (SULFIITTEJA) |
| Myyntinimike | Luonnonmukaiset kuivatut kookosnauhat, ilman lisättyä sokeria |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
Ilmastovaikutukset
Me KoRo:lla analysoimme herkkujemme valmistuksessa syntyviä kasvihuonekaasupäästöjä, mukaan lukien CO2, metaani ja ilokaasu. Ahkerat kestävyyden asiantuntijamme keräävät kaiken tarvittavan tiedon ja laskevat sen hiilidioksidiekvivalentti arvon. Nämä tiedot jaamme nyt sinulle, jotta voit tehdä perusteltuja ostopäätöksiä ja seurata henkilökohtaista hiilijalanjälkeäsi. Mutta myös me hyödynnämme näitä arvokkaita tietoja: näin voimme tulevaisuudessa tehdä toimitusketjumme älykkäämmiksi ja seurata myös omaa hiilijalanjälkeämme.
Tuotekohtaiset CO₂ päästöt
Helpottaaksemme kollegoidemme työtä kestävyys osastolla olemme liittyneet yhteistyöhön Cozero yrityksen kanssa. He tukevat meitä hiilidioksidipäästöjemme laskemisessa ohjelmistonsa avulla, koska herkkumme kokevat paljon eri vaiheita ennen kuin ne päätyvät varastoomme tai sinun napostelukippoon: tuotanto, pakkaus ja logistiikka - mainitakseni vain suuret vaiheet.
- Tuote
- Pakkaus
- Logistiikka
| Luomu kookoslastut ilman lisättyä sokeria 1 kg | Luomu paahdetut kookoslastut 1 kg | Luomu kookoslastut kookossokerilla 1kg | Luomu kookoshiutaleet 1 kg | Luomu tummaksi paahdetut kookoslastut kaakaolla 1 kg | |
| Arvostelut | |||||
| Hinta | 13,50 €* | 14,50 €* | 16,50 €* | 10,50 €* | 21,00 €* |
| Tuotenumero | KOKOS_039 | KOKOS_015 | KOKOS_038 | KOKOS_013 | KOKOS_034 |
| Alkuperämaat | Sri Lanka | Sri Lanka | Sri Lanka | Sri Lanka, Filippiinit | Sri Lanka |
| Ainesosat | 100 % KOOKOS* *luonnonmukainen viljely. Sisältää luontaisesti sokeria. | 100 % kookospähkinä* *kontrolloitu luonnonmukainen viljely | 75,4 % kookospähkinä*, 24 % kookossokeri*, merisuola *luonnonmukainen viljely | 100% kookospähkinä* *luonnonmukainen viljely | 67 % tuoreen kookospähkinän liha*, 24 % kookossokeri*, 7,5 % kaakaomassa*, kookosöljy*, merisuola *luonnonmukainen viljely |
| koro_nutrition_energy | 740 | 744 | 628 | 660 | 656 |
| koro_nutrition_fat | 68 | 68 | 44 | 63 | 49 |
| Sokeri | 7 | 6 | 34 | 6,4 | 29 |
| Ravintokuitu | 13 | 13 | 13 | 20 | 14 |
| koro_nutrition_protein | 6 | 6 | 5,3 | 6,2 | 4 |
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kirjaudu sisään
Luonnollinen ja rapea välipala, täydellinen ilman lisättyä sokeria
Sokerittomat luomukookoslastut ovat terveellinen osa aamumurojani.
Hyvä hinta-laatusuhde
Erinomainen välipalaksi ja mysliin
Monipuolinen käyttö: mysliin, muroihin, chia-siemeniin kookosmaidon ja hedelmien kanssa, jäätelöön, salaatteihin ja sellaisenaan välipalaksi.
Helppo säilyttää.
Todella todella todella todella todella todella todella todella todella todella todella todella todella todella todella todella todella tod
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja! 🤑
Uutuus KoRo:ssa ja ilmainen toimitus. Kokeile jotain uutta!
KoRo GmbH
24.04.2026
Kiitos palautteestasi! Olemme todella iloisia siitä, että pidät kookoslastuista mysliisi ja että ne sopivat sinulle hyvin! Toivomme, että löydät pian verkkosivuiltamme uuden välipalan, joka miellyttää sinua yhtä paljon ☀️