Maksa 30 päivän kuluttua.
Osta nyt: Luomu tattari 2 kg
Oletko koskaan kokeillut tattaria? Jos et, kannattaa sinun kokeilla sitä! Tämä "vilja" on lumonnut meidät niin totaalisesti, että alkuperäisten jyvien lisäksi olemme ottaneet valikoimiimme myös itäneet ja puffatut tattariversiot! Kerromme hetken kuluttua lisää, miksi laitoimme sanan viljat lainausmerkkien sisään. Muista tilata pussillinen tattaria ja osta näitä kolmionmuotoisia hyviä parhaassa luomulaadussa!
Tattari, mitä se on?
Samanlaista käyttöä lukuun ottamatta tattarillamme ei ole paljon yhteistä perinteisen viljan kanssa. Tattari kuuluu kvinoan tai amarantin ohella niin sanottuihin pseudoviljoihin. Kuoritussa muodossaan se näyttää hyvin samankaltaiselta kuin vehnänjyvä, mutta siinä kaikki yhtäläisyydet. Nämä pienet kolmionmuotoiset jyvät kannattaa pestä huolellisesti ennen keittämistä. Sen jälkeen valmistaminen on samanlaista kuin riisin valmistaminen: tattari kypsennetään suhteessa 1:2. Kiehauta ensin voimakkaasti ja vähennä sitten lämpöä. Noin 15 minuutin kuluttua tattari on kypsää ja valmista syötäväksi!
Tattarireseptit
Tarjoamme sinulle vain parhaista parhaita! Siksi tattarimme on peräisin luomuviljelystä. Mutta nyt on sinun vuorosi: keittiöön, tattari odottaa sinua! Hieman pähkinäisen makunsa ja rapean koostumuksensa ansiosta tattarimme rikastuttaa monia ruokia. Olipa kyseessä sitten lempisalaattisi lisuke tai runsas kulho, tattari inspiroi sinua! Tattari sopii erinomaisesti myös leivontaan. Kokeile kotitekoisia matcha-keksejämme. Osta tattarimme nyt suoraan 2 kg:n säästöpakkauksessa ja hyödy lyömättömästä hinta-laatusuhteesta!
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 1431 / 338 |
| Rasva | 1.3 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 0.3 g |
| Hiilihydraatit | 66 g |
| josta sokereita | 1.1 g |
| Ravintokuitu | 4 g |
| Proteiini | 14 g |
| Suola | 0 g |
| Tuotenumero: | BUCH_008 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 23.12.2026 |
| Alkuperä | Liettua |
| Alkuperä (Käsittely) | Liettua |
| Luomu alkuperä | EU-maatalous |
| Sisältö | 2 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260718290230 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Kontrollinumero & luomu alkuperä |
|
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytettävä kuivassa ja viileässä |
| Ainesosat | 100 % tattari* *luonnonmukainen viljely |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää pieniä määriä GLUTEENIA, MAAPÄHKINÄÄ, SOIJAA, MAITOA (LAKTOOSIA), PÄHKINÖITÄ ja SEESAMIA. |
| Myyntinimike | Luomu tattari |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kirjaudu sisään
4-5 tähden arvostelut 🙂
Täydellisesti itävää tattaria. Erinomaista laatua.
1-3 tähden arvostelut 🙃
Ei valitettavasti sovellu allergikoille tai keliakiaa sairastaville.
Ei kolmen parhaan joukossa, mutta silti kaapissani 🤗
Se ei ole suosikkisiemeneni, mutta silloin tällöin se käy hyvin
Herkullinen lisuke vihannesten kanssa tai myös uuniruokissa
Käytännöllinen suurpakkaus
Tulen mielelläni uudelleen ☺️
Erittäin hyvä tuote, lyömätön hinta ja hienosti pakattu. Nyt on aika maistella 👍💕.
Hienoa, olen jo useita kertoja ottanut sitä
Lasi tyhjenee liian nopeasti
Erittäin hyvä maku
Voin suositella.
Ostosuositus, LOISTAVA, erinomainen hinta-laatusuhde
herkullisen pähkinäinen
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja! 🤑
Uutuus KoRo:ssa ja ilmainen toimitus. Kokeile jotain uutta!
KoRo GmbH
15.03.2026
Hei, kiitos paljon palautteestasi. Olemme hyvin pahoillamme, että tattari ei vastannut odotuksiasi. Tällaisessa tapauksessa, jos tuote on viallinen, ota yhteyttä asiakaspalveluumme, jotta he voivat huolehtia huolistasi. Kaikkea hyvää KoRo-tiimiltäsi :)