Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Luomu vegaaninen suklaamysli 2 kg
Olet varmaan kuullut REM-vaiheesta, etkö olekin? Jos näin on, tiedät luultavasti myös, että sillä tarkoitetaan univaihetta, joka tapahtuu pääasiassa aamuisin. Mutta nyt olemme tulossa kulman takaa tietämyksellä, josta et luultavasti ole koskaan kuullutkaan. Se on KoRo:n sisäinen, joten se on tarkoitettu vain absoluuttisille sisäpiiriläisille: REM tarkoittaa "valmis syömään mysliä" ja viittaa aamun univaiheeseen, jolloin haluat vain nousta ylös. Haluatko nousta ylös - kyllä, luit oikein! Haluatko nousta ylös, koska suklaamyslimme odottaa sinua keittiössäsi. Täysjyvähiutaleita, amaranttihiutaleita, kookoshiutaleita ja suklaamaishiutaleita - kukapa ei haluaisi nousta heti ylös? Tilaa vegaaninen luomusuklaamysli nyt!
Täysjyvähiutaleista, maissihiutaleista ja amarantista valmistettu mysli
Kaikki on nyt selvää! Tästä lähtien sinun ei enää tarvitse huolehtia itse täydellisestä aamiaismurojen ja co. sekoituksesta "valmis-mysli" -univaiheiden jälkeen. Olemme nimittäin jo tehneet sen: sinua odottaa herkullinen sekoitus erilaisia täysjyvähiutaleita, amaranttihiutaleita, riisimuroja, kookoshiutaleita ja suklaakuorrutettuja maissihiutaleita. Herkullisen rapeita ja miellyttävän makeita tumman suklaan ansiosta. Mutta mysli ei olisi mysli ilman maitoa tai kasvijuomaa. Ensin maito vai ensin mysli kulhossa, siitä ei ole kysymys, sillä vegaaninen suklaamysli maistuu hyvältä molemmissa tapauksissa. Suklaamysli maistuu myös bowleissa tai jogurtin seassa.
Osta suklaamysliä irtotavarana
Oletko tähän asti sekoittanut oman granolan ja myslin kaurahiutaleista, puffatusta speltistä, vaahterasiirapista ja muista lukemattomista mahdollisista ainesosista? Kokeilu ja erehdys oli eilen - tänään olet aivan oikeassa valmiiksi sekoitetun myslin kanssa. Maissihiutaleet ja vegaaninen tumma suklaa kruunaavat kokonaisuuden ja ne antavat kaura-, vehnä- ja täysjyväohrahiutaleiden kuitupitoiselle seokselle herkullisen makean, mutta samalla kirpeän sävyn. Pussissa on myös hedelmäisten kookoshiutaleiden ominaismaku. Eikä unohdeta myöskään puffattuja amaranttihiutaleita ja pieniä riisikeksejä. Miltä kaikki maistuu? Suklaamysli houkuttelee meidät ylös sängystä väsyneinäkin päivinä. Emme halua olla huijareita, mutta meidän aamiaismyslimme kanssa paras uni alkaa vasta, kun nouset ylös! Tilaa nyt vegaanista luomu suklaamysliä irtotavarana!
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 1688 / 402 |
| Rasva | 12 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 5.4 g |
| Hiilihydraatit | 57 g |
| josta sokereita | 11 g |
| Ravintokuitu | 11 g |
| Proteiini | 11 g |
| Suola | 0.06 g |
| Tuotenumero: | MUESLI_010 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 14.03.2027 |
| Alkuperä (Käsittely) | Saksa |
| Luomu alkuperä | EU-/Ei-EU-maatalous |
| Sisältö | 2 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260718298311 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Kontrollinumero & luomu alkuperä |
|
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytys kuivassa ja viileässä, valolta suojattuna |
| Ainesosat | TÄYSJYVÄKAURAHIUTALE*, TÄYSJYVÄVEHNÄHIUTALE*, 19 % tumma suklaa* (kaakaomassa*, raakaruokosokeri*, kaakaovoi*), TÄYSJYVÄOHRAHIUTALEET*, taatelimehutiiviste*, maissihiutale* (maissi*, raakaruokosokeri*, merisuola), kaakaojauhe* öljytön kaakaojauhe*, riisiekstruudaatti* (täysjyväriisijauho*), auringonkukkaöljy*, kookoshiutaleet*, amarantti*. Kaakao: vähintään 50 % suklaasta. *luonnonmukainen viljely |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää KANANMUNAA, SOIJAA, MAITOA (LAKTOOSIA), PÄHKINÄÄ ja SEESAMIA |
| Myyntinimike | Luomu mysli suklaalla |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
Ilmastovaikutukset
Me KoRo:lla analysoimme herkkujemme valmistuksessa syntyviä kasvihuonekaasupäästöjä, mukaan lukien CO2, metaani ja ilokaasu. Ahkerat kestävyyden asiantuntijamme keräävät kaiken tarvittavan tiedon ja laskevat sen hiilidioksidiekvivalentti arvon. Nämä tiedot jaamme nyt sinulle, jotta voit tehdä perusteltuja ostopäätöksiä ja seurata henkilökohtaista hiilijalanjälkeäsi. Mutta myös me hyödynnämme näitä arvokkaita tietoja: näin voimme tulevaisuudessa tehdä toimitusketjumme älykkäämmiksi ja seurata myös omaa hiilijalanjälkeämme.
Tuotekohtaiset CO₂ päästöt
Helpottaaksemme kollegoidemme työtä kestävyys osastolla olemme liittyneet yhteistyöhön Cozero yrityksen kanssa. He tukevat meitä hiilidioksidipäästöjemme laskemisessa ohjelmistonsa avulla, koska herkkumme kokevat paljon eri vaiheita ennen kuin ne päätyvät varastoomme tai sinun napostelukippoon: tuotanto, pakkaus ja logistiikka - mainitakseni vain suuret vaiheet.
- Tuote
- Pakkaus
- Logistiikka
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kirjaudu sisään
4-5 tähden arvostelut 🙂
Super, kukaan ei voi vastustaa
1-3 tähden arvostelut 🙃
Sääli
Terveellinen ja maukas aamiainen
Herkullista tuorejuuston kanssa
Suositellaan.
Herkullista ja vähäsokerista
Laatu ja täydellinen hinta
Täydellinen ja terveellisin!
Se ei ole lainkaan samanlaista kuin kaupasta ostettavat myslijä.
Se on halvempaa kuin kaupasta ostettavat myslijä.
Suosittelen!
Uusi suosikkimuro!
Se on todella herkullista ja suklaista.
Minulle, tumman suklaan ystävälle, se on loistava.
Kerran - ikuisesti
Suosittelemme!
KoRo GmbH
29.11.2025
Olemme hyvin pahoillamme, että olet pettynyt - tällainen on erityisen ärsyttävää, kun olet jo odottanut tuotetta innolla. 🥲 Valitettavasti joskus voi tulla viivästyksiä tai yksittäisten tuotteiden saatavuuspäivä voi muuttua lyhyellä varoitusajalla - olemme myös tässä asiassa hyvin riippuvaisia toimittajastamme. Ilmoitamme kuitenkin heti, kun tuote on jälleen tosiasiallisesti saatavilla. Otamme palautteesi vakavasti ja välitämme sen eteenpäin tiimillemme - luotettavuus on meille tärkeää, ja haluamme tehdä tähän selviä parannuksia. Kiitos, että käytit aikaa! 🧡