Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Luomu granola pähkinä 1 kg
Toisin kuin Hannu ja Kerttu, sinun ei tarvitse napostella epäilyttäviä piparkakkutaloja tullaksesi kylläiseksi. KoRo:n 1 kg:n säästöpakkaus on riittävän suuri ja kestää niin pienet kuin suuretkin välipalat. Osta siis luomu pähkinä granola ja herkuttele!
Mikäli onnellinen loppu olisi maku: Rapea pähkinäinen mysli
Vegaaninen granola - täydellinen aamiainen
Osta rapea granola
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 1968 / 471 |
| Rasva | 25 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 3.2 g |
| Hiilihydraatit | 45 g |
| josta sokereita | 12 g |
| Ravintokuitu | 8.5 g |
| Proteiini | 14 g |
| Suola | 0.2 g |
| Tuotenumero: | GRANOLA_005 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 25.10.2026 |
| Alkuperä | Espanja, Italia, Turkmenistan |
| Alkuperä (Käsittely) | Itävalta |
| Luomu alkuperä | EU-/Ei-EU-maatalous |
| Sisältö | 1 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582803709 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Kontrollinumero & luomu alkuperä |
|
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytettävä viileäässä ja kuivassa, valolta suojattuna |
| Ainesosat | 49% KAURAHIUTALE*, 11% auringonkukansiemen*, taatelijauhe*, riisisiirappi*, 6% kurpitsansiemen*, 5% CAHSEWPÄHKINÄ*, rapsiöljy*, 4% hienonnettu MANTELI*, 3% MANTELI*, 3% hienonnettu ja paahdettu HASSELPÄHKINÄ*, 2% HASSELPÄHKINÄ*, kaneli*, suola* luonnonmukainen viljely |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää pieniä määriä SOIJAA, PÄHKINÄÄ ja SEESAMIA |
| Myyntinimike | Luomu kauramysli pähkinöillä ja siemenillä |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
Ilmastovaikutukset
Me KoRo:lla analysoimme herkkujemme valmistuksessa syntyviä kasvihuonekaasupäästöjä, mukaan lukien CO2, metaani ja ilokaasu. Ahkerat kestävyyden asiantuntijamme keräävät kaiken tarvittavan tiedon ja laskevat sen hiilidioksidiekvivalentti arvon. Nämä tiedot jaamme nyt sinulle, jotta voit tehdä perusteltuja ostopäätöksiä ja seurata henkilökohtaista hiilijalanjälkeäsi. Mutta myös me hyödynnämme näitä arvokkaita tietoja: näin voimme tulevaisuudessa tehdä toimitusketjumme älykkäämmiksi ja seurata myös omaa hiilijalanjälkeämme.
Tuotekohtaiset CO₂ päästöt
Helpottaaksemme kollegoidemme työtä kestävyys osastolla olemme liittyneet yhteistyöhön Cozero yrityksen kanssa. He tukevat meitä hiilidioksidipäästöjemme laskemisessa ohjelmistonsa avulla, koska herkkumme kokevat paljon eri vaiheita ennen kuin ne päätyvät varastoomme tai sinun napostelukippoon: tuotanto, pakkaus ja logistiikka - mainitakseni vain suuret vaiheet.
- Tuote
- Pakkaus
- Logistiikka
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kirjaudu sisään
4-5 tähden arvostelut 🙂
Je recommande a 100%
1-3 tähden arvostelut 🙃
Valitettavasti hieman suolainen
Ei liian makea ja tosi rapea!
Runsaasti täytettä. Ei liian makea, täydellinen
Herkullista joka aamu
Kaikkien aikojen paras granola!
Paras, mitä olen koskaan maistanut!
Ne ovat rapeita ja todella herkullisia.
Yksi suosikkituotteistani
mielelläni uudelleen
Suositeltava tuote!!!!!
Järjestäjille!
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja! 🤑
Uutuus KoRo:ssa ja ilmainen toimitus. Kokeile jotain uutta!