Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Luomu granola marja 1 kg
KoRon rapea luomu marjagranola rouskuvalla rakenteellaan on erilaisten pakastekuivattujen marjojensa ansiosta todellinen luomulaatuinen makuelämys sekä ihana vegaaninen kuidunlähde. Osta luomu marjamurot nyt ja rouskuttele menemään!
Granola luomumarjoilla
Granola, rapea mysli tai kauraherkku, rapealla aamiaisherkulla on monta nimeä. Mutta mitä meidän granolassamme oikein on? Meillä on (herkullinen) vastaus! KoRo crunchy berry dreamin pohjana ovat rapeat ja mureat kaurahiutaleet, joihin on sekoitettu vehnä- ja ohrahiutaleita,agavesiirappia ja auringonkukkaöljyä. Mukaan lisätään pakastekuivattuja mansikoita, vadelmia ja mustikoita sekä riisisiruja, kurpitsansiemeniä ja hieman kanelia. Sitten seos paistetaan rapeaksi, voilà, KoRo on valmis! Olipa kyseessä kulhosta tuoreiden hedelmien, kaurajuoman ja kermaisen pähkinatahnan kanssa, jäätelön ja smoothie-kulhojen lisukkeena tai yksinkertaisesti sellaisenaan välipalana aterioiden välissä, KoRon Rapea luomumarja-Granola on sopii kaikkeen! Pidätkö suklaasta? Miten olisi suussa sulava suklaagranola? Jos pidät hieman hienommasta, kokeile tätä rapean tahinigranolan reseptiä ja tee rapea mysli itse!
Osta rapea luomumarja-granola
Niin rapeaa, niin maukasta - ja 100 % vegaanista ja agavesiirapin makeudella! Ainoastaan riisicrispit sisältävät jonkin verran puhdistettua sokeria. Anna aamiaisellesi hedelmäinen rapeuspäivitys ja tilaa luomu marjagranola 1 kg:n säästöpakkauksessa nyt netistä!
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 1697 / 404 |
| Rasva | 14 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 1.8 g |
| Hiilihydraatit | 56 g |
| josta sokereita | 15 g |
| Ravintokuitu | 8 g |
| Proteiini | 9.6 g |
| Suola | 0.01 g |
| Tuotenumero: | GRANOLA_004 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 26.04.2027 |
| Alkuperä (Käsittely) | Saksa |
| Luomu alkuperä | EU-/Ei-EU-maatalous |
| Sisältö | 1 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4255582802528 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Kontrollinumero & luomu alkuperä |
|
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojassa olevassa paikassa |
| Ainesosat | KARKEAT KAURAHIUTALEET*, HIENOT KAURAHIUTALEET*, agavesiirappi*, auringonkukkaöljy*, KAURAHIUTALEET*, VEHNÄHIUTALEET*, riisirouheet* (riisinjyväjauho*, sokeri*, merisuola), kurpitsansiemenet*, OHRAHIUTALEET*, 1, 25 % pakastekuivattuja kokonaisia vadelmia*, 1,25 % pakastekuivattuja kokonaisia mustikoita*, 1 % pakastekuivattuja mansikoita*, 0,5 % vadelmarakeita*, kanelia* *luonnonmukainen viljely |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää pieniä määriä SOIJAA, PÄHKINÄÄ ja SEESAMIA |
| Myyntinimike | Luomu granolamysli marjoilla |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
Ilmastovaikutukset
Me KoRo:lla analysoimme herkkujemme valmistuksessa syntyviä kasvihuonekaasupäästöjä, mukaan lukien CO2, metaani ja ilokaasu. Ahkerat kestävyyden asiantuntijamme keräävät kaiken tarvittavan tiedon ja laskevat sen hiilidioksidiekvivalentti arvon. Nämä tiedot jaamme nyt sinulle, jotta voit tehdä perusteltuja ostopäätöksiä ja seurata henkilökohtaista hiilijalanjälkeäsi. Mutta myös me hyödynnämme näitä arvokkaita tietoja: näin voimme tulevaisuudessa tehdä toimitusketjumme älykkäämmiksi ja seurata myös omaa hiilijalanjälkeämme.
Tuotekohtaiset CO₂ päästöt
Helpottaaksemme kollegoidemme työtä kestävyys osastolla olemme liittyneet yhteistyöhön Cozero yrityksen kanssa. He tukevat meitä hiilidioksidipäästöjemme laskemisessa ohjelmistonsa avulla, koska herkkumme kokevat paljon eri vaiheita ennen kuin ne päätyvät varastoomme tai sinun napostelukippoon: tuotanto, pakkaus ja logistiikka - mainitakseni vain suuret vaiheet.
- Tuote
- Pakkaus
- Logistiikka
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kyllä, marjainen granolamme koostuu yksinomaan kasvipohjaisista ainesosista ja sopii siksi vegaaniruokavalioon.
Ei, marjaisessa granolassamme ei ole palmuöljyä. Kaurahiutaleet on paahdettu auringonkukkaöljyllä.
Vegaanista rapeaa marjaganolaa kannattaa säilyttää pimeässä, viileässä ja kuivassa paikassa. Avaamattomana ja alkuperäispakkauksessa granola säilyy vähintään 9 kuukautta täyttöpäivästä.
Kyllä, marjagranolamme on valmistettu yksinomaan luomuraaka-aineista.
Kirjaudu sisään
4-5 tähden arvostelut 🙂
Huippulaatua
1-3 tähden arvostelut 🙃
Maistuu vanhalta paistorasvalta
Rapea ja hedelmäinen
Tosi herkullista!
Siinä on täydellinen yhdistelmä makeutta ja hapokkuutta.
Syön sitä mieluiten luonnonjogurtin ja viinirypäleiden kanssa.
Täydellinen tapa aloittaa päivä
Mukavan kirpeä ja rapea
Rapea ja herkullinen
Maku on mielestäni erittäin hyvä
terveellinen ja aito aamiainen
erittäin maukkaita punaisia marjoja
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja! 🤑
Uutuus KoRo:ssa ja ilmainen toimitus. Kokeile jotain uutta!
KoRo GmbH
20.07.2025
Hey, vielen Dank für Dein Feedback. Wir bedauern sehr, dass Du ein mangelhaftes Produkt erhalten hast. Wende Dich in solch einem Fall bitte immer direkt an unseren Kundenservice, damit dieser Dir schnellstmöglich bei Deinem Anliegen weiterhelfen kann. Alles Liebe Dein KoRo Team :)