Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Pekaanipähkinä 1 kg
Pekaanipähkinät ovat suosittuja erityisesti Yhdysvalloissa, ja niitä käytetään paljon esimerkiksi perinteisessä pekaanipiirakassa. Voit tilata myös KoRolta korkealaatuisia pekaanipähkinöitä 1 kg pakkauksessa, suoraan kotiovellesi. Pekaanipähkinät sopivat täydellisesti leivontaan, aamupaloihin, välipaloihin ja suolaisiin ruokiin. Ne ovat täynnä ravinteita ja niissä on korkea kuitupitoisuus. Jos etsit terveellisiä pähkinöitä netistä tai haluat ostaa pähkinöitä edullisesti verkosta, pekaanipähkinät ovat erinomainen valinta.
Pekaanipähkinä resepteihin ja naposteluun
Pekaanipähkinät ovat pehmeän makeita ja sopivat hyvin jälkiruokiin kuten pekaanipiirakkaan tai banaanileipään. Ne toimivat myös loistavasti myslissä, puurossa tai paahdettuina salaattien päällä. Suolaisen ja makean yhdistäminen onnistuu helposti näillä pähkinöillä. Kokeile pekaanipähkinöitä myös itsetehtyihin välipalapatukoihin tai makeuttamattomiin kekseihin. Jos haluat lisätä ravinteita ruokavalioosi ilman lisättyä sokeria, nämä pähkinät ovat täydellinen valinta.
Tilaa pekaanipähkinöitä verkosta
Etsitkö laadukkaita ja luonnollisia pähkinöitä netistä? KoRon pekaanipähkinät ovat luomuviljeltyjä ja hellävaraisesti käsiteltyjä. Ne ovat erinomainen vaihtoehto saksanpähkinöille ja täydentävät terveellistä ruokavaliota. Tilaa nyt pekaanipähkinöitä helposti verkkokaupasta ja nauti niiden täyteläisestä mausta ja ravintorikkaasta sisällöstä. Lisää pähkinöitä ruokavalioosi ja kokeile uusia reseptejä jo tänään.
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 2902 / 691 |
| Rasva | 72 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 6.2 g |
| Hiilihydraatit | 4.3 g |
| josta sokereita | 4 g |
| Ravintokuitu | 9.6 g |
| Proteiini | 9.2 g |
| Suola | 0 g |
| Tuotenumero: | PEKAN_003 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 04.06.2027 |
| Alkuperä | Yhdysvallat |
| Sisältö | 1 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260335836071 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytettävä kuivassa ja viileässä, valolta suojattuna |
| Ainesosat | 100% PEKAANIPÄHKINÄ |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää pieniä määriä GLUTEENIA, SOIJAA, MAAPÄHKINÄÄ, MAITOA (LAKTOOSIA), muita PÄHKINÖITÄ, SEESAMIA ja RIKKIDIOKSIDIA (SULFIITTIA). |
| Myyntinimike | Pekaanipähkinä |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
Ilmastovaikutukset
Me KoRo:lla analysoimme herkkujemme valmistuksessa syntyviä kasvihuonekaasupäästöjä, mukaan lukien CO2, metaani ja ilokaasu. Ahkerat kestävyyden asiantuntijamme keräävät kaiken tarvittavan tiedon ja laskevat sen hiilidioksidiekvivalentti arvon. Nämä tiedot jaamme nyt sinulle, jotta voit tehdä perusteltuja ostopäätöksiä ja seurata henkilökohtaista hiilijalanjälkeäsi. Mutta myös me hyödynnämme näitä arvokkaita tietoja: näin voimme tulevaisuudessa tehdä toimitusketjumme älykkäämmiksi ja seurata myös omaa hiilijalanjälkeämme.
Tuotekohtaiset CO₂ päästöt
Helpottaaksemme kollegoidemme työtä kestävyys osastolla olemme liittyneet yhteistyöhön Cozero yrityksen kanssa. He tukevat meitä hiilidioksidipäästöjemme laskemisessa ohjelmistonsa avulla, koska herkkumme kokevat paljon eri vaiheita ennen kuin ne päätyvät varastoomme tai sinun napostelukippoon: tuotanto, pakkaus ja logistiikka - mainitakseni vain suuret vaiheet.
- Tuote
- Pakkaus
- Logistiikka
| Pekaanipähkinä 1 kg | Pekaanipähkinäpalaset 1 kg | Luomu pekaanipähkinä 1 kg | |
| Arvostelut | |||
| Hinta | 28,50 €* | 26,50 €* | 33,50 €* |
| Tuotenumero | PEKAN_003 | PEKAN_008 | PEKAN_012 |
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kirjaudu sisään
Erittäin hyvä laatu
Tulen mielelläni uudestaan
Parhaat pekaanipähkinät, joita olen tähän mennessä maistanut
Huippulaatuista, valitettavasti paljon rikkoutuneita
Hieman makeahkoja ja laadukkaita
loistava, täydellinen
Ostan sen uudelleen :)
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja! 🤑
Uutuus KoRo:ssa ja ilmainen toimitus. Kokeile jotain uutta!
KoRo GmbH
24.04.2026
Kiitos palautteestasi! Olemme erittäin iloisia siitä, että pekaanipähkinöiden laatu, maku ja koostumus ovat vakuuttaneet sinut. Samalla olemme pahoillamme siitä, että toimituksessasi oli paljon rikkoutuneita pähkinöitä – se on tietysti ärsyttävää, varsinkin jos aiot käyttää niitä ruoanlaittoon. Voit milloin tahansa ottaa yhteyttä asiakaspalveluumme ohjeiden kautta, jotta voimme tutkia asiaasi tarkemmin. Toivomme, että löydät pian verkkosivuiltamme tuotteen, joka miellyttää sinua kaikin puolin ☀️