Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Rapeat vadelmapallot valkosuklaalla 1 kg
On on olemassa välipaloja, jotka vakuuttavat rapean makealla makuelämyksellä. Niin myös kermaiset, hedelmäiset, rapeat vadelmapallot valkosuklaalla jotka löydät verkkokaupastamme!
Rapeat vadelmapallot valkosuklaalla
Meille eivät riittäneet hienoimman valkosuklaan peittämät pakastekuivatut vadelmat. Pitkän pohdinnan ja monien välipala-neuvottelujen jälkeen saimme idean: mikä sopisi paremmin makean ja hedelmäisen houkutuksen kanssa kuin rapea lisuke? Kun vesi oli jo kielellä, keksimme luultavasti parhaan yhdistelmän makeaa, hedelmäistä ja erityisen rapeaa: rapeat vadelmapallot valkosuklaalla!
Osta rapeita vadelmapalloja valkosuklaalla
Mikä on paras tapa osoittaa rakkautta? Taivaallisen makea ja erityisen hedelmäinen lahja. Tietenkin olemme aina iloisia saadessamme kukkakimpun, mutta muutaman päivän kuluttua kukat nuokuttavat jo päitään. Siksi on parempi antaa lahjaksi kokonainen 1 kg rapeita vadelmapalloja valkosuklaalla, sillä sen sisältö kestää varmasti yli viikon (ja jos ei, emme tuomitse, jos se kestäisi vain kaksi päivää).
Tilaa Koron verkkokaupasta
Miksi tarvitset rapeita vadelmapalloja, joissa on ihanaa valkosuklaata ja hedelmäistä vadelmaa. Voit syödä niitä välipalana mihin aikaan päivästä. Aloita päiväsi esimerkiksi lisäämällä vadelmapalloja myslin tai smoothie-kulhon lisukkeeksi. Voit myös piristää mitä tahansa tylsää jälkiruokaa vadelmapalloilla. Sinusta tulee varmasti suosikkiemäntä tai -isäntä. Mitä sinä odotat? Tilaa 1 kg rapeita vadelmapalloja valkosuklaalla ja nauti!
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 2094 / 499 |
| Rasva | 23 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 14 g |
| Hiilihydraatit | 67 g |
| josta sokereita | 51 g |
| Ravintokuitu | 0.6 g |
| Proteiini | 5.2 g |
| Suola | 0.21 g |
| Tuotenumero: | BALL_001 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 08.11.2026 |
| Alkuperä | white chocolate, barley malt balls and freeze-dried raspberry powder from EU/non-EU |
| Alkuperä (Käsittely) | Alankomaat |
| Sisältö | 1 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654781014 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytettävä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Ainesosat | 78 % valkoinen suklaa (sokeri, kaakaovoi, TÄYSMAITOJAUHE, HERAJAUHE (maidosta), luontainen vanilja-aromi, emulgointiaine: SOIJALESITIINI); 20 % MALTAISIA PALLEROITA (riisijauho, sokeri, 0,8 % VEHNÄMALLAS, dekstroosi, emulgointiaine: lesitiini), 0,7 % pakastekuivattua vadelmajauhetta, glukoosisiirappi, päällysteaineet: arabikumi (akaasiakumi), sellakka, dekstriini |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää MAAPÄHKINÄÄ, PÄHKINÄÄ ja SEESAMIA |
| Myyntinimike | Rapeat maltaiset pallot valkosuklaakuorrutteella ja vadelmajauheella |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kirjaudu sisään
4-5 tähden arvostelut 🙂
1-3 tähden arvostelut 🙃
Aivan liian makea
Suosikkivälipala
Ihanin välipala
Maku on loistava, koostumus yllättää
Olin toivonut enemmän…
Kiitos palautteestasi! Olemme pahoillamme, että valkosuklaalla täytettyjen vadelma-crispy-pallojen vadelman maku ei ollut sinulle tarpeeksi voimakas – makumieltymykset ovatkin hyvin erilaisia. Mukava kuulla, että pidit suklaasta ja rapeudesta! Asiakaspalvelumme auttaa sinua milloin tahansa, jos sinulla on kysyttävää. Toivomme, että löydät seuraavalla ostoskerrallasi välipalan tai tuotteen, joka sopii sinulle paremmin 🤗
Uskomattoman herkullinen suklaa-crunch-välipala vadelman kera!
Hapanimelä naposteltava – todella herkullista!
Todella herkullista. Aina uudelleen
Suosikkini makeiden välipalojen joukossa
herkullisia pieniä palloja
Maistuvat upeilta, eikä niitä voi lopettaa syömistä.
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja! 🤑
Uutuus KoRo:ssa ja ilmainen toimitus. Kokeile jotain uutta!
KoRo GmbH
08.02.2026
Hey, vielen Dank für Dein Feedback. Wir bedauern sehr, dass das Produkt nicht Deinen Geschmack treffen konnte. Sicherlich findest Du noch Dein persönliches Lieblingsprodukt. Alles Liebe Dein KoRo Team :)