Maksa 30 päivän kuluttua.
Saatavilla, toimitusaika 5-7 arkipäivää
Osta nyt: Pähkinänsärkijä saksanpähkinä-viikuna 40 g
Jos osaisimme balettia, tekisimme piruetin jokaisella puraisulla pähkinä-viikuna-patukasta. Siinä tanssivat kokonaiset saksanpähkinät, maapähkinät, auringonkukansiemenet, kurpitsansiemenet ja mantelit yhdessä prima ballerinan, kuivatun viikunan, kanssa. Ei ihme, että annoimme patukallemme nimeksi Pähkinänsärkijä. Tilaa ja maista!
Vegaaniset pähkinäpatukat
Patukka-baletti-akatemiassamme vietimme melko kauan aikaa hienosäätämällä pähkinänsärkijämme koreografiaa - siis, reseptiä - kunnes kaikki oli todella täydellistä. Nyt pähkinäiset, hedelmäiset ja makeat sävyt kohtaavat kanelin ja suolan. Mutta sokerikeijulle ei anneta roolia Pähkinänsärkijässä. Puhdistetun sokerin sijaan makeutamme riisisiirapilla ja agavesiirapilla. Tämä saa paljon aplodeja. Pähkinäpatukka on myös laktoositon, vegaaninen ja kuitujen lähde. Upea sommitelma!
Tee oma pähkinäpatukka
Välipalamme toimivat aina korkeimmalla tasolla! Varsinkin kun olet liikkeellä, voit pysäyttää pienet nälänhädät pähkinänsärkijämme avulla. Valitettavasti kotitekoiset pähkinäpatukat eivät yleensä sovellu kovin hyvin mukaan otettaviksi, koska ne on usein säilytettävä kylmässä. Tällaisia tilanteita varten meillä on myymälässämme lukemattomia patukoita, kuten vegaaninen proteiinipähkinäpatukka tai tahini-pähkinävoi-patukka. Olemme keränneet ahkerasti patukkaeseptejä Food Journal-osioomme: Löydät sieltä reseptit herkullisista superfood-myslipatukoista karpalolla tai mehukkaista maapähkinäpatukoista. Jos pidät hedelmäisistä patukoista, banaanimyslipatukkamme tai vegaaninen kookospatukkamme ovat juuri sinulle sopivia!
Tilaa pähkinänsärkijä saksanpähkinä-viikuna-patukka KoRon nettikaupasta
Viikunan ja saksanpähkinän pähkinäinen ja hedelmäinen sekoitus saa meidät tanssimaan ilosta! Patukka ei tosin ole aivan yhtä elegantti kuin baletti, mutta osoittaa, miten uskomattoman herkullinen se on! Rapean makea ja vegaaninen tuote vakuuttaa prima ballerinat ja prima ballerinot, mutta varmasti myös sinut. Tilaa ja kokeile!
| Ravintoarvo keskimäärin | per 100 g |
|---|---|
| Energia (kj/kcal) | 2240 / 529 |
| Rasva | 33 g |
| josta tyydyttynyttä rasvaa | 4 g |
| Hiilihydraatit | 41 g |
| josta sokereita | 18 g |
| Ravintokuitu | 5.9 g |
| Proteiini | 14 g |
| Suola | 0.21 g |
| Tuotenumero: | RIEGEL_013 |
|---|---|
| Parasta ennen -päiväys | 15.01.2027 |
| Alkuperä | Saksa |
| Sisältö | 0.04 kg |
| Valmistaja | KoRo |
| EAN/GTIN | 4260654785647 |
| Tietolomake | Spesifikaatio |
| Saattaa sisältää | Saattaa sisältää -merkintä |
| Toimitus | Toimitustiedot |
| Yritys |
KoRo Handels GmbH Hauptstraße 26, 10827 Berlin |
| Säilytys | Säilytettävä kuivassa lämmöltä suojassa |
| Ainesosat | Riisisiirappi, 18 % SAKSANPÄHKINÄÄ, 17 % MAAPÄHKINÄÄ, auringonkukansiemeniä, kurpitsansiemeniä, 9 % viikunoita (95 % kuivattuja viikunoita, riisijauho), agavesiirappi, 5 % MANTELI, hirssihiutale, kaneli, merisuola |
| Ristikontaminaatio | Saattaa sisältää SOIJAA ja SEESAMIA |
| Myyntinimike | Patukka saksanpähkinöillä, maapähkinöillä ja viikunoilla |
| Huomautus etiketeistä | Ainesosat, ravintoarvot ja pakkaus saattavat poiketa. Tarkempia tietoja varten lue tuotespesifikaatio. |
| Lehdistö & jälleenmyyjät | Lataa kuvat ilman taustaa |
Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti
Kaikki tiedot ilman takuuta!
Kirjaudu sisään
Jos ruoan nimi on ”pähkinä-viikuna”, siinä pitäisi olla viikunaa ja enemmän pähkinöitä
Todella, todella, todella hyvä
Super pähkinäinen välipala
Toiston tarve
Ostan uudelleen
Herkullisia, terveellisiä välipaloja
Tee tilauksesi ilman toimituskuluja! 🤑
Uutuus KoRo:ssa ja ilmainen toimitus. Kokeile jotain uutta!
KoRo GmbH
21.04.2026
Kiitos palautteestasi! Harmi, että viikunoiden määrä oli sinulle liian pieni – verkkosivuiltamme löydät tarkat ainesosat, sillä ainesosien tasapaino on valittu tarkoituksella juuri näin. Olemme tietysti iloisia siitä, että pidät patukoista silti maukkaina, vaikka sinulle jääkin vielä parantamisen varaa. Jos sinulla on kysyttävää, voit ottaa milloin tahansa yhteyttä asiakaspalveluumme ohjeiden kautta. Toivomme, että löydät pian verkkosivuiltamme välipalan, joka sopii sinulle paremmin 🤗